FA kup - Everton "otresao Trešnje"

Autor: Boban Filipović
subota 20.02.2016.
20:14

'Karamele' su treći tim koji je obezbedio plasman u 1/4 finale najstarijeg fudbalskog takmičenja na svetu, pošto su, kao gosti, eliminisale Bornamut.

Beta/AP Photo/Jon Super

U prvom premijerligaškom duelu u 1/8 finala FA Kupa Everton je savladao Bornmaut na 'Din Kortu' rezultatom 2:0, čime je četa Roberta Martineza čekirala prolaz u narednu rundu.

'Trešnjice' su u 38. minutu imale veliku priliku da povedu, ali je golman gostiju Robles odbranio penal Denijelsu.

Na poluvemenu nije bilo golova, a 'Karamele' su povele nakon desetak minuta igre u nastavku kada je Ros Barkli zatresao mrežu Federićija na asistenciju Kleverlja.

Pobedu Everotna i plasman u 1/4 finale FA kupa overio je Romelu Lukaku 15-ak minuta pre kraja kada je zakucao loptu u mrežu nakon centrašuta po zemlji Gareta Berija sa boka.

Nešto ranije učešće u 1/4 finalu obezbedili su Reding i Votford, dok je Hal Siti uspeo da izbori revanš na svom stadionu pošto je odoleo na 'Emiratima' protiv Arsenala.