FA Kup - Domaćini prošli dalje

Autor: Janko Glavonjić
nedelja 15.02.2015.
17:26

U dva meča FA Kupa koja su odigrana ovog popodneva, oba domaćina su prošla dalje.

Beta/AP Photo/Rui Vieira

Aston Vila je savladala Lester sa 2:1, dok je Bredford napravio malo iznenađenje, i eliminisao Sanderlend.

Aston Vila je iskoristila to što je bila domaćin, i zasluženo slavila protiv Lestera.

Tim iz Birmingema je napadao čitav meč, do sredine drugog poluvremena Lester se umešno branio, ali je njihov bedem popustio u 68. minutu, kada je Bakunja postigao vodeći gol.

Sinkler je, mislilo se, u 89. minutu stavio tačku na ovaj meč, doveo je domaćina u prednost od 2:0, posle loše intervencije Švarcera, ali smo ipak videli pravu dramu u nadoknadi vremena.

U sledećem napadu je Kramarić sjajnim udarcem glavom smanjio rezultat i potvrdio još jednom da je pun pogodak uprave Lestera, a hrvatski internacionalac je imao priliku da postigne i izjednačujući gol u poslednjim trenucima meča, ali nije dobro zahvatio loptu, pa je Aston Vila prošla dalje.

Bredford je načinio veliki uspeh i eliminacijom Sanderlenda se pridružio odabranom društvu.

Domaćin je potpuno zasluženo slavio, ali moramo priznati da mu je znatno olakšao Džon O Šej, autogolom već u trećem minutu.

Stid je u 61. minutu overio plasman svoje ekipe u narednu rundu.