FA Kup - Čelsi nije dozvolio iznenađenje!

subota 18.02.2017.
20:23

Fudbaleri trenutnog lidera na tabeli Premijer lige, izborili su plasman u 1/4 finale najmasovnijeg engleskog takmičenja.

Beta/AP Photo/Rui Vieira

Izabranici Antonija Kontea rutinski su savladali Volverhempton u 1/8 finala FA Kupa, te su nakon 90 minuta igre slavili sa 1:0 (0:0).

Kao što smo i navikli, Konte je izveo kombinovan sastav, ali to nije smetalo "Plavcima" da se preko tima iz Čempionšipa plasiraju u narednu fazu.

Prvo poluvreme nije bilo previše interesantno, Čelsi je više imao loptu u svom posedu, ali to nisu uspeli da materijalizuju.

Immali su Vuvlsi čak i koju šansu više od njih u prvih 45 minuta, no mreže oba golmana su ostale netaknute.

Dobru šansu je nakon 10ak minuta igre u nastavku imao Dijego Košta, ali je njegov udarac sa desne strane pogodio samo spoljni deo mreže.

Ipak, sledeću priliku "Plavci" nisu propustili. Vilijan je majstorski uočio usamljenog Pedra, poslao mu savršenu loptu u "srce" kaznenog prostora Vulverhemtpona, a bivši igrač Barselone je lako, glavom matirao Ikemea.

Čelsi je kontrolisao igru u nastavku, dobru šansu je na nekin 10 minuta pre kraja imao Fabregas, ali je njegov udarac bio izblokiran.

Sve dileme je u 89. minutu otklonio najbolji strelac Čelsija ove sezone Dijego Košta. Lopta je nakon karambola završila u nogama napadača "Plavaca", na svega 10ak metara od gola domaće ekipe. Reprezentativac je odmah raspalio po lopti i pogodio mrežu Vulvsa sa 0:2.

Čelsi je tako obezbedio plasman među osam najboljih ekipa u FA Kupu, što je danas ranije pošlo za rukom petoligašu Linkolnu, koji je iznenadio Barnli, kao i Midlsborou i Milvolu, potonji su u 1/8 finala izbacili aktuelnog prvaka Engelske i to sa igračem manje.