FA kup - Arsenal u četvrtfinalu, TROJICA povređenih!

utorak 08.03.2016.
21:52

Ekipa Arsenala plasirala se u četvrtfinale FA kupa, ali bi pojedinci možda i menjali prolazak dalje u FA kupu za tri zdrava igrača.

Beta/Mike Egerton/PA via AP

Arsenal je danas bio dosta bolji nego u prvom meču ove dve ekipe koji je završen rezultatom 0:0, danas su savladali Hal sa ubedljivih 4:0 golovima Žirua (2) i Tea Volkota (2), ali uprkos pobedi Arsen Venger ne može toliko da bude zadovoljan nakon ovog meča.

Razlog za to su povrede Pera Mertezakera, Gabrijela i Arona Remzija, sva trojica su zbog povreda morali da napuste teren pre vremena, tako da je Arsen Venger morao da napravi čak tri prinudne izmene u ovom meču.

Što se tiče meča, ključan detalj se desio u 41. minutu. Tada je Mejler, igrač domaće ekipe, poslao loptu Olivijeu Žiruu "na tacnu", a igrač Arsenala je prekinuo seriju nepostizanja golova baš danas.

U pravo vreme je prekinuo post.

Do kraja je Žiru pokazao da nije zaboravio da daje golove, postigao je još jedan u 71. minutu nakon sjajne asistencije Tea Volkota, da bi Volkot konačno uspeo da postigne gol u 77. minutu i da tako zapečati sudbinu Hala u ovoj sezoni FA kupa.

Uspeo je Volkot do kraja da povisi i na 4:0 i da tako postavi konačan rezultat.

Golove pogledajte OVDE.

Arsenal će u četvrtfinalu igrati protiv Votforda, a pored ove utakmice na programu su i sledeći dueli:

17:48

Ja sam uvijek govorio da su Ziru i Volkot igraci za kupove, i za zadnjih 15 minuta u PL i LS. I za to su najbolji. I ne mogu ciniti okosnicu tima.

TH14
15:48

Mogli su Giroud i Walcott još po 2 da daju kad nikakve koristi od toga. Kad je bilo najbitnije nigdje nijednog, poserem se na takve igrače.nnGiroud preloš učinak!nOve sezone 42 utakmice, 20 golova i 4 asistencije u svim takmičenjima.nU ligi samo 12 golova dao do sad i 4 asistencije, a najviše je dao prošle sezone golova (16) što je također stvatno premalo za napadača u klubu koji želi titulu.nOstala takmičenja Liga prvaka, FA kup, Capital One i Comunity 13 utakmica 8 golova dao, i to je relativno loše kad se uzme u obzir da su golovi vrijedni spomena jedino 3 gola Olimpiakosu i gol Bayernu na Emiratesu, ostale utakmice qrcu za uši, kao i više od pola onih u Premier ligi.

Ashburton Grove
00:29

Ziru trecu sezonu za redom 20+ golova...

brekbaCh
03:08

Klasa je vecna.

Everton FC
Tuesday, 08.03.2016
23:51

Ivobi je dobar, ove sezone dobija sansu da bi video veliku scenu, sleddece sezone ce na pozajmicu, i tek one tamo ce dobiti sansu da pokaze sta zna, kombinacija Velbeka i Zervinja

NIKE
23:32

Malo kome je uspio het-trik u povredama u jednom meču, ali vengerovi momci su izuzetak, žalosno je sve ovo, ali dok je Venger tu nema brige za nas neutralce, samo za topnike.

Igors Stepanovs
23:20

Mi dok ne damo gol ne igramo nikako,posle gola i nekako.Ja ne znam vise sta je sa tim povredama.Ja sam lepo govorio da nam treba stoper al Venger tvrdoglav sad ne znam sta ce da radi...

Mihajlo20
00:02

PA trebo si mu ti druže reći, kako te nije poslušao. Zna matori šta radi, njemu je cembers 4. Stoper i maltene popunjivac rupa u odbrani, mertesaker i Kosijelni će 90% sam siguran igrati za vikend, gabriel može biti nezgodna povreda, A iskreno me je iznenadilo uvodjenje nezagrejanog remzija. Ovo nije prvi put da se on povredjuje ovako, ima cčovek problema sa tom ložom, ne znam dal je to sada ali pretpostavljam. Može arsenal i bez arona, otvorio se prostor Elneniju sada, vraća se i Vilsir uskoro.

gunner11
23:06

Sva sreca pa se Kossjelni vraca za Vikend inace bi imali samo Chambersa .Rutinska pobeda ,trebala na mje i to mnogo , nadam se da ce mo nastaviti ovako i da nisu ozbiljne povrede nasih igraca

23:04

20 gol Zirua ove sezone. Sta bi bilo da tu imamo boljeg igraca? Posle prvog poluvremena ko bi rekao da ce Volkot biti MOTM sa 2 gola i asistenciom. El Neni nastavlja odlicnim igrama, utice najvise od svih na sredini terena i jedan je od retkih disciplinovanih igraca u timu. Gibs solidan, mogao je golcinu dati veceras. Sjajan je bio Joel. Ospina ponovo na nivou. COYG!

drazenm93
23:04

naslov ka da su udes imali..ko je vozio?

Ajde?
13:25
AxweII
22:59

Dobro, gotivim ovaj Fa cup, najstarije takmicenje u fudbalu..Ima to svoju draz kada ga osvojis. Al Venger je ovo sa Arsenalom vec dve godine za redom osvojio i trebali su ove godine izvoditi klince da sto prije ispadnu tako da bace sav fokus na EPL i LŠ!! Ove sezone Venger je morao osvojiti jedan od ta dva trofeja! Sve osim toga je katastrofalna sezona.

Ajde?
00:50

To mu je kup da ima na šta da se vadi kad po defaultu izvisi za dva glavna trofeja.

brekbaCh
03:12

Pa jedino to su u stanju da osvoje vec dugi niz godina.. tako da na kraju svake sezone navijaci Arsenala srecni k'o mala deca sto su 4. u PL, osvojili FA kup i ispali od nekog velikana u LS. Vele nisu imali srece sa povredama i u nekim utakmicama, pa zato, bice bolje sledece sezone. I dogodine su konkurenti za titulu i opet isto, kao Dan mrmota.