Espanjol se vratio na pobednički kolosek uz reviju evrogolova

Autor: Boban Filipović
subota 21.01.2017.
14:52

Četa Kikea Sančeza Floresa je trijumfom nad Grandom pred svojim navijačima prekinula seriju loših rezultata.

Beta/AP Photo/Manu Fernandez

Prvi meč subotnjeg programa 19. kola španske Primere odigrane je u Barseloni, gde je Espanjol savladao Granadu sa 3:1.

Viđena su četiri veoma lepa gola.

Domaći su u 11. minutu poveli preko Hosea Antonija Rejesa, koji je veoma precizno levicom gađao kontra-ćoše protivničkog gola sa ivice šesnaesterca.

Gosti iz Andaluzije su izjednačili desetak minuta kasnije, bilo je to malo remek-delo Andreasa Pereire. Brazilac koji igra ove sezone u Granadi kao pozajmljen igrač Mančester Junajteda je tukao iz slobodnjaka ispod živog zida i doneo poravnanje.

Međutim, u 32. minutu utakmice Espanjol ponovo vodi. Pablo Pjati je tukao iz okreta pošto ga je priograo Hurado i pogodio sam ugao gola Mema Očoe.

Do odlaska na odmor nije bilo promene rezultata, a samo što je počelo drugo poluvreme Mark Navaro postiže sjajaj gol na asistenciju Rejesa i surovo kažnjava grubu grešku poslednje linije gostujućeg tima - 3:1.

Rezultat se do kraja nije menjao, Espanjol je sa ova tri boda preskočio Las Palmas i popeo se jedan stepenik više na tabeli, dok Granada ostaje u opasnoj zoni.