ponedeljak 18.01.2016.
22:53

Beta/AP Photo/PA

Ekipa sa 'Libertija' je danas dobila novog menadžera, a poslednji meč na klupi 'vojnika' kluba, Alana Kurtisa, završen je trijumfalno.

Velšani su prekinuli niz od tri meča bez pobede, i na svom terenu savladali ekipu Votforda, rezultatom 1-0.

'Laboduvi' su ušli veoma motivisano u ovaj meč, protiv 'Stršljnova, koji su, nakon perioda sjajnih partija, u velikom padu forme.

Igrao se 27. minut, kada je kapiten Svonsija, Ešli Vilijams, postigao gol, nakon asistencije Sung Jong Kija,

Ovo je bio čak peti gol koji su fudbaleri domaćih postigli glavom, od ukupno 20 pogodaka ove sezone.

U 53. minutu, Votford je mogao da dođe do izjednačenja, ali je Migel Briots loše reagovao, nakon odlične lopte Bena Votsona.

Nekoliko minuta kasnije Hoze Hurado je takođe imao šansu, ali je šutirao pored gola.

Isti igrač je imao odličnu šansu u finišu meča, i malo je falilo da šokira domaće navijače.

Veliku šansu u 92. minutu imao je Bafetimbi Gomis, ali nije uspeo da udvostruči prednost svog tima.

Troj Dini je imao veliku šansu u poslednjim sekundama meča, ali je šutirao preko gola.

Fudbaleri Svonsija su, discplinovanom i požrtvovanom igrom zasluženo došli do nove pobede.