Ernaneš presudio Laciju!

nedelja 10.05.2015.
22:40

Neverovatna situacija u meču Lacija i Intera, Lacio igrao sa dva igrača manje skoro celo drugo poluvreme, Inter promašio i penal, ali na kraju slavio pobedu golom u 84. minutu.

Beta/AP Photo/Gregorio Borgia

Inter je danas izgledao veoma loše na terenu sa čak dva igrača više, ipak, na kraju su uspeli da "probiju" zgusnutu odbranu Lacija koja nije izdržala.

Na kraju je na semaforu pisalo 1:2, Lacio se držao sve do 84. minuta kada je Ernaneš uspeo da pogodi mrežu rezervnog golmana Lacija. Inače, ovaj fudbaler je bivši igrač Lacija.

Kandreva je doveo Lacio u prednost od 1:0 već u osmom minutu, mnogi su već tada videli Lacio u Ligi šampiona naredne sezone. Ipak, prvo je Maurisio dobio crveni karton nakon povlačenja protivnika, a onda je Ernaneš izjednačio u 27. minutu iz slobodnog udarca.

Tu nije bio kraj nevoljama Lacija.

Prvo je Miroslav Klose promašio dobru priliku za Lacio, da bi na drugoj strani golman Marketi srušio protivničkog igrača, dobio crveni karton, a sudija je dosudio penal.

Ipak, nije uspeo najstrožu kaznu da iskoristi Mauro Ikardi, penal je odbranio rezervni golman Ertrit Beriša, Lacio se i dalje nadao, samo sa dva igrača manje.

Nije Inter dobro izgledao, nisu uspevali da stignu do gola Lacija koji je sve snage usmerio na odbranu, ali je na kraju najbolji igrač meča, Ernaneš, uspeo da postigne gol i da donese Interu važna tri boda u borbi za Evropu.