EP, U21 - Poljaci izvukli bod u finišu protiv aktuelnog šampiona

ponedeljak 19.06.2017.
22:43

Veliku borbu vodili su domaćin šampionata i branilac titule. Na kraju, bez pobednika, ishod koji nin jednima, ni drugima ne odgovara previše.

Screenshot/YouTube

U drugoj utakmici drugog kola Grupe A U21 Evropskog prvenstva u Poljskoj, domaća selekcija je večeras remizirla sa reprezentacijom Švedske - 2:2.

Poljaci su poveli već u šestom minutu golom Monete, ali je potom usledio preokret branioca titule iz 2015.

Strandberg u 36. i Larson pet minuta kasnije režirali su taj preokret i vođstvo Šveđana potrajalo je sve do nadoknade vremena u drugom poluvremenu.

Tada su Poljaci uspeli da iznude penal, koji je u gol pretvorio Kovnacki, za konačnih 2:2.

Posle drugog kola, stanje na tabeli izgleda ovako: Engleska 4, Slovačka 3, Švedska 2, Poljska 1.

U poslednjem kolu igraće Engleska - Poljska i Slovačka - Švedska.

Podsetimo, ranije danas Engleska je savladala Slovačku sa 2:1.