EP (U17) - Superioran start Engleza, kakve klince imaju Liverpul i Siti! Sančo pravio šou!

četvrtak 04.05.2017.
15:55

Kadetska reprezentacija Engleske odmah je zaposela prvo mesto u Grupi D na Evropskom prvenstvu u Hrvatskoj, pošto je danas ubedljivo savladala selekciju Norveške.

Screenshot/Streamable.com

Uz selekciju Nemačke, koja je danas deklasirala Bosnu i Hercegovinu sa 5:0, najbolji utisak na startu Evropskog U17 prvenstva u Hrvatskoj ostvarila je selekcija Engleske, koja je danas sa 3:1 savladala Norvešku.

Englezi su do trijumfa došli posle preokreta, s obzirom da je Norveška povela već u osmom minutu posle kornera, kada je kapiten Engleske Mark Guei  postigao autogol.

Ali, vrlo brzo je usledio odgovor na drugoj strani.

Sjajni Sančo, član Mančester Sitija danas je pravio dar-mar po levoj strani terena, što je demonstrirao u 10. minutu kada je ''promešao'' odbranu rivala, prevario i golmana, a onda vratio loptu za Brustera koji je rutinski poslao loptu u mrežu.

Na preokret se čekalo do 35. minuta kada je Sančo poveo akciju po levoj strani, da bi potom Hadson Odoi centrirao za Rajana Brustera, a 17-godišnji napadač Liverpula majstorski reagovao i poslao loptu u levu stranu gola Norvežana - 2:1.

Tim rezultatom se ušlo u drugo poluvreme, a sve dileme oko pobednika rešene su u 78. minutu, golom Fila Fodena, još jedne nade Mančester Sitija, za konačnih 3:1.

U ovoj grupi je ranije danas pobedu ostvarila i Holandija koja je sa 1:0 savladala selekciju Ukrajine.