EP - ''Azurini'' razbili Engleze, a onda je usledio šok...

sreda 24.06.2015.
22:41

Dramatičan rasplet u Grupi B na Evropskom prvenstvu za mlade u Češkoj. Italija ostala praznih šaka i pored ubedljivog trijumfa nad Englezima.

Beta/AP Photo/Matthias Schrader

Posle Danske i Nemačke, koje su se dan ranije iz Grupe A plasirale u polufinale Evropskog prvenstva, večeras je isto to uspelo Portugalu i Švedskoj, dok Italijani tuguju i pored odlične igre i ubedljive pobede nad Englezima od 3-1.

Naime, Portugal i Švedska su igrali nerešeno, 1-1, a Šveđani su izjednačujući gol postigli u samom finišu meča i tako obezvredili večerašnji trijumf ''Azurina''.

Italija je povela u 26. minutu pogotkom Belotija, posle centaršuta Berardija sa desne strane terena, da bi samo dva minuta kasnije Benasi duplirao prednost na 2-0.

Tim rezultatom se otišlo na odmor, a kada je Benasi u 72. minutu postigao i svoj drugi gol, postalo je jasno da od eventualnog preokreta neće biti ništa.

Englezi su samo u nadoknadi vremena preko Redmonda stigli do počasnog gola.

Za to vreme, na prvi gol u duelu ortugala i Švedske se čekalo sve do 82. minuta, kada je Pasijensija doveo Portugal u vođstvo i ujedno obradovao Italijane.

Ali, samo sedam minuta kasnije, Tibling donosi izjednačenje Šveđanima, za konačnih 1-1 i plasman u polufinale.

Tabela Grupe B: Portugal 5, Švedska 4, Italija 4, Engleska 3 boda.