nedelja 11.06.2017.
13:57

Selekcija Engleske do 20 godina osvojila je Svetsko prvenstvo!

EPA/KIM HEE-CHUL

Omladinska reprezentacija Engleske novi je šampion sveta pošto jedanas u finalu savladala ekipu Venecuele rezultatom 1:0(1:0).

Jedini pogodak na meču postigao je Kalvert-Levin u 35. minutu, ali je pored njega heroj bio i golman Vudman koji je odbranio penal 15 minuta pre kraja.

Englezi su do pobede došli u 35. minutu kada je Levin iz drugog pokušaja matirao golmana Farinesa.

Najpre je pokušao sa desetak metara, a odbijenu loptu posle odbrane Farinesa sproveo je u prvi ugao za 1:0.

Venecuela je imala veliku šansu da izjednači u 77. minutu, Penaranda je šutirao penal, ali je Vudman pročitao njegovu nameru i sačuvao Engleskoj prednost i doneo veliki trijumf.