subota 17.12.2016.
16:57

Fudbaleri Empolija slavili su na svom terenu u 17. kolu italijanske Serije A.

Sportske.net

U poprilično nezanimljivom susretu na stadionu "Karlo Kasteljani" u Empoliju, domaća ekipa slavila je protiv Kaljarija rezultatom 2:0 (1:0).

Poveli su domaći golom Mhedlidzea već u osmom minutu susreta. Marilungo je odlično probio zadnju liniju gostiju, loptu prosledio do Gruzijca koji nije imao problema da savlada Storarija.

Do poluvremena nije bilo rezultatskih promena, ali je viđeno čak pet žutih kartona, i dve izmene u domaćem sastavu, a priliku da igra dobio je i bivši fudbaler Zvezde Uroš Ćosić, kada je u 24. minutu Empoli napravio dvostruku izmenu.

U drugom poluvremenu domaća ekipa dolazi do drugog gola, strelac je ponovo bio Mhedlidze, i ponovo mu je asistirao Marilungo.

Imao je Kaljari priliku da se vrati u meč u 81. minutu, ali je Žoao Pedro nije uspeo udarac sa bele tačke da pretvori u pogodak.

Empoli je ostao iznad opasne zone, 17. su sa 14 bodova, dok je Kaljari ostao na 14. mestu sa šest bodova više.