subota 04.02.2017.
18:57

Zahvaljujući Radamelu Falkau Monako se osamio na čelu tabele francuskog šampionata.

screenshot - Youtube.com

Derbi meč 23. kola Lige 1 odigrane je na stadionu 'Luj II', gde su "Kneževi" ubedljivo savladali Nicu rezultatom 3:0.

U prvih 45 minuta nije bilo golova, ali samo što je počelo drugo poluvreme Žermen dovodi Monako u vođstvo na asistenciju levog beka Mendija.

Nepunih 15 minuta kasnije Mendi je ponovo u ulozi asistenta, a strelac drugog gola za ekipu Leonarda Žardima bio je Radamel Falkao.

Kolumbijac desetak minuta pre kraja utakmice svojim drugim golom stavlja tačku, ovoga puta asistirao mu je Lemar.

To je bio stoti gol "Kneževa" ove sezone u svim takmičenjima!

Zanimljivo je da su gosti imali mnogo veću podršku sa tribina i gotovo duplo veći posed lopte, ali su domaćini bili mnogo konkretniji. O tome svedoči i broj udaraca u okvir gola (7:1).

Raspucani Monako sada ima tri boda više od Nice, koja bi u slučaju da PSŽ večeras trijumfuje u Dižonu skliznula na treće mesto na tabeli.