20:19

Fudbaleri Eibara savladali su novajliju u Primeri, u okviru 35. kola španskog šampionata.

EPA/JAVIER ETXEZARRETA

Eibar je slavio na svom stadionu rezultatom 2:0 (0:0).

Nakon prvog poluvremena koje je prošlo bez golova, domaćin nakon nešto manje od 20 minuta igre u nastavku dolazi do vođstva.

Đunsa je centrirao sa leve strane, uputio je zaista sjajnu loptu u kazeneni prostor gostiju, Kike najbolji u skoku za 1:0.

Samo četiri minuta kasnije, isti fudbaler koji je asistirao Kikeu kod prvog gola, šalje sjajnu loptu ka Enrihu, ovaj uspeva da izbegne ofsajd zamku, izbija sam pred čuvara mreže Leganesa, lako ga vara i udvostručuje prednost Eibara.

Do kraja nije bilo golova, Leganes je imao dobru priliku preo Migela Gerera, ali je fudbaler gostiju iz izgledne pozicije pogodio stativu.

Eibar je sada na visokom osmom mestu sa 54 osvojena boda, sedam manje od Sosijedada koji se nalazi na šestom mestu, poslednjem koji vodi u evropska takmičenja naredne sezone, dok je Leganes prvi iznad opasne zone, sa šest bodova više od Hihona, koji je odmah ispod njih.