"Džokeri" vratili Gladbah na treću poziciju!

Autor: Boban Filipović
nedelja 03.05.2015.
19:48

'Kotlovi' nastavili sa fantastičnim partijama ove sezone, danas u savladali Hertu kao gosti i iz prestonice nose ceo plen kući.

Beta/AP Photo/Michael Sohn

U poslednjoj utakmici 31. kola Bundeslige fudbaleri Borusije iz Menhengladbaha ostvarili su 17. prvenstvenu pobedu kojom se se vratili na treće mesto na tabeli, koje im je privremeno zauzeo Bajer iz Leverkuzena nakon jučerašnje pobede nad novim-starim šampionom Nemačke, minhenskim Bajernom.

Gladbah je bio bolji od Herte u Berlinu i slavio rezultatom 2:1.

Gosti su poveli u 11. minutu igre preko Maksa Kruzea, u ulozi asistenta bio je Rafael.

Odgovor domaćina usledio je ekspresno, već dva minuta kasnije Štoker je poravnao na 1:1.

Taj rezultat bio je na snazi sve do 85. minuta utakmice kada na scenu stupaju rezervisti Borusije.

Torgan Azar, koji je pet minuta ranije ušao u igru umesto Fabiana Džonsona, je asistirao za Traorea, koji je zatresao mrežu Herta za pobedu desetak minuta pošto je zamenio Hermana.

Fantastične izmene trenera 'Kotlova' Lisijena Favra donele su tri boda njegovoj ekipi, veoma važna u borbi za direktan plasman u Ligu šampiona koju će u preostala četiri kola voditi sa 'Framaceutima'.

Germany Soccer Bundesliga

Herta ovim porazom ostaje na 34 osvojena boda, četiri više od ekipa koje su u zoni ispadanja.