Džerardovo iskupljenje, KPR i Barnli blizu Čempionšipa

Autor: Boban Filipović
subota 02.05.2015.
18:01

'Redsi' savladali Kvins Park Rendžers na 'Enfildu' i sveli mu na teoriju šansu da opstane u eliti, pobedu u finišu doneo kapiten Stivi Dži, koji je nešto ranije promašio penal. Važne pobede Sanderledna i Aston Vile, 'Čekićari' zakucali Barnli za dno.

Beta/AP Photo/Jon Super

Kvins Park nije imao šta da izgubi, krenuo je na sve ili ništa na 'Enfildu', bio bolji rival na terenu u prvih 15-ak minuta, ali Kutinjo evrogolom ubijs u pojam goste iz zapadnog Londona.

Taj gol Brazilca iz 20. minuta bio je jedini pogodak u prvom poluvremenu, u nastavku je viđeno dosta uzbuđenja, 'Redsi' su propustili proliku da uvećaju prednost, šanse su propuštali Kutinjo, Streling, Lambert i Džerard, kazna je stigla u 73. minutu.

Džoi Barton je izveo korner, Leroj Fer najviši u skoku - 1:1, gol je posvetio ožalošćenom Riju Ferdinandu.

Deset minuta pre kraja utakmice penal za domaćina, Onuoha ruši Sterlinga, odlazeći kapiten  Džerard stavlja loptu na belu tačku, ali Rob Grin čita njegov udarac!

Dva minuta kasnije Onuoha dobija još jedan žut karton i isključenje, gosti nisu izdržali brojčano inferiorniji, Stiven Džerard je bio najviši u skoku nakon centaršuta Kutinja iz kornera u 87. minutu, glavom zakucao loptu u mrežu i doneo pobedu Liverpulu.

Tri minuta pre pobedonosnog gola Rodžers je iveo u igru Lazara Markovića umesto 'bledog' Glena Džosnosna.

Liverpul je ovom pobedom održao kakvu-takvu nadu da u poslednja tri kola ipak može da se domogne pozicije koja vodi u Ligu šampiona, naravno, sve je to u domenu teorije.

Najviše golova u 35. kolu Prmijer lige ovog popodneva palo na na 'Vila Parku', gde je gostovao Everton.

Kristijan Benteke je dva puta nalazio put do mreže Tima Hauarda u prvom poluvremenu, 'Karamele' su se vratile u igru golom Lukakua sa penala na isteku sata igre, ali Tom Kleverli nedugo potom vraća dva gola prednosti Aston Vili.

Konačnih 3:2 u Birmingemu postavio je štoper gostiju Fil Džagelka u sudijskoj nadoknadi, važni bodovi za Vilu u borbi za opstanak.

Britain Soccer Premier League

Sanderlned je osvojio važne bodove u borbi za opstanak na 'Stadionu Svetlosti' protiv Sautemptona.

Rezultat je bio 2:1 za 'Crne mačake', oba gola za ekipu Dika Advokata postigao je Đordi Gomez, oba sa bele tačke.

Jedini gol za 'Svece', koji su u prvom delu sezone deklasirali Sanderlnd na svom treenu sa čak 8:0, postigao je Mane u 22. minutu, bio je to izjednačujući gol, nepun minut posle vođstva domaćina.

Valja dodati da su gosti sa juga od 55. minuta bili sa igračem manje, pocrveneo je Vard-Prous pošto je skrivio najstoržu kaznu naon koje je rešneno pitanje pobednika.

Sanderlend je uprkos ovoj pobedi ostao u zoni ispadanja, prišao je na bod ekipama koje su iznad crte, dok je Soton ovim porazom sebi umanjio šanse da zaigra na evrosceni naredne sezone.

Vest Hem je na 'Boljen Graundu' upisao minimalac protiv fenjeraša Barnlija, jedini gol na ovoj utakmici postigao je Mark Nobl sredinom prvog poluvremena sa 'kreča'.

Penalu je prethodio prekršaj Dafa, koji je zbog istog zaradio isključenje, pa su gosti ostatak meča proveli sa čovekom manej na terenu to im je umanjilo šanse da izgbegnu poraz i uhvate slamku spasa u borbi za opstanak.

U duelu timova koji su u 'mirnoj luci' Svonsi je na svom 'Libertiju' savladao Stouk Siti sa 2:0.

'Labudovi' su do trijumfa došli u poslednjih 15-ak minuta utakmice golovima Montera i Ki Sung-Jonga, oba puta asistent je bio Šelvi, a gosti su u samom finišu ostali sa desetoricom na terenu pošto je Vilson zaradio dva žuta kartona.