subota 19.11.2016.
13:46

Svi se sećaju debakla koji je Arsenal tada doživeo na "Old Trafordu", najveća boljka "Tobdžija" ponovo bi mogao da bude desni bek.

BETA/AP Photo/Tim Ireland

Karl Dženkinson je od prvog minuta u postavi Arsenala na derbiju12. kola Premijer lige na "Old Trafordu".

Ektor Beljerin je povređen, Matje Debiši nespreman, momak koji je prošle sezone bio na pozajmici u Vest Hemu iznenadno je dobio šansu u meču od velike važnosti.

On se našao po desnom boku u odbrani Arsenala i tog 28. avgusta 2011. godine, kada su "Đavoli" brojali do osam.

Tada je Ešli Jang napadao po levom krilu u Junajtedu, namučio je Dženkinsona i postigao dva sjajna pogotka.

Desni bek "Tobdžija" je u 76. minutu tog susreta, zaradio i isključenje, kada je dobio drugi žuti karton, nakon faula na Čičaritu.

Sada se Dženkinson suočava sa Entonijem Marsijalom, Francuz nije u formi, ali s obzirom da je daleko brži od svog čuvara i da je pitanje vremena kada će proraditi, deluje da se Vengeru smeši još jedan loš rezultat na "Teatru snova".