Džejmi Vardi - Lesterova gol mašina

Autor: Boban Filipović
subota 17.10.2015.
19:15

Napadač 'Lisica' je vodeći strelac Premijer lige. Znate li da je ovaj 'nestašni dečku' u prvih devet kola dao više golova nego čak sedam premijerligaša?

BETA/AP Photo/Rui Vieira, File

Vardi je ukrao šou danas na 'Sent Merisu', sa dva gola u drugom poluvremenu spasao je Lester poraza od Sautemptonu.

Kumanovi 'Sveci' su prosuli mleko', uzeli su samo bod uprskos vođstvu od 2:0, jasno, najveći krivac za to je Džejmi Vardi koji je u sudijskoj nadoknadi doneo 'Lisicama' bod.

Ovaj novopečeni engleski reprezentativac, koji je do pre par godina igrao amatreski fudbal, sada se nalazi na čelu liste strelaca engleske Premijer lige sa 9 postignutih golova.

Zanimljivo, Vardi je u dosadašnjem toku šampionata ubojitiji nego ceo tim Liverpula, Aston Vile, Njukasla, Stouka, Sanderelnda i Votforda.

Najviše zahvaljujući njemu i zvezdi 'Fantazija' Marezu, Ranijerijeva četa se trenutno nalazi na petom mestu na tabeli sa 16 osvojenih bodova.