Dva gola Pavlovića i asistencija Matića u ubedljivoj pobedi Kopenhagena

22:13

Srpski internacionalci koji brane boje danskog šampiona, odigrali su odličan meč u okviru devetog kola tamošnje Superlige.

EPA/Mathias Loevgreen Bojesen

Kopenhagen je slavio u gostima protiv Helsingora rezultatom 0:4 (0:3).

Poveli su golom Sotirua u sedmom minutu, a onda je na scenu stupio reprezentativac Srbije Andrija Pavlović.

Bivši napadač Čukaričkog je mrežu Helsingora najpre zatresao u 19. minutu, a potom i 14 minuta kasnije.

Najpre je iskoristio veliku grešku odbrane i presekao povratni pas, pa je lako zaobišao golmana i pogodio praznu mrežu za svoj prvi gol na susretu, da bi 15ak minuta kasnije na sličan način došao do svog drugog gola. Jedan defanzivac Helsingora je nakon skoka greškom poslao loptu ka svom golu, Pavlović je ponovo bio lukav, uzeo je loptu izbio sam pred golmana domaće ekipe i matirao ga za 0:3.

Konačan rezultat postavio je Sotiru, svojim drugim golom, na asistenciju mlađeg brata Nemanje Matića, Uroša.

Pavlovićeve golove sa današnjeg susreta pogledajte u nastavku.

Goal  Pavlovic    (0:2) Helsingor vs FC Copenhagen by ylberenexhipi

Second  Goal  Pavlovic   (0:3) Helsingor vs FC... by ylberenexhipi