Duje Čop blistao, Viola u seriji poraza!

nedelja 26.04.2015.
19:53

Ekipa Fiorentine zabeležila je i treći uzastopni poraz u Seriji A, drugi uzastopni na svom terenu.

Beta/AP Photo/Fabrizio Giovannozzi

Nakon poraza od Napolija i Verone na svom terenu, ekipa Fiorentine zabeležila je i treći uzastopni poraz u Seriji A.

Polufinalista Lige Evrope naredne sezone će teško do evropskih takmičenja ako nastave u ovom ritmu do kraja šampionata.

Danas je bolja od Fiorentine bila ekipa Zdenjeka Zemana, Kaljari. Ekipi sa Sardinije gori pod nogama i koja će se uprkos ovoj današnjoj pobedi veoma teško spasiti ispadanja.

Samo sedam minuta je prošlo od početnog zvižduka sudije do prvog gola, a tada su navijači Fiorentine bili u šoku.

Farias je uposlio fudbalera koji se nalazi u Kaljariju na pozajmici iz Dinama iz Zagreba, Dujea Čopa, a Hrvat je odlično reagovao i doveo svoju ekipu u prednost od 1:0.

Diamanti i Salah su propustili dve dobre prilike za Violu, a onda početkom drugog dela igre novi šok za ekipu koju predvodi Vićenco Montela.

Neto nije imao šanse, Duje Čop je odlično prošao kroz odbranu Fiorentine i uputio odličan udarac - 2:0 za Kaljari.

Neizvesnost u ovaj susret uneo je Alberto Đilardino u 74. minutu kada je nakon šuta Vargasa skrenuo loptu u mrežu sa bliske udaljenosti - 1:2.

Pokušavala je Fiorentina do kraja meča svim silama da ugrozi gol koji je danas čuvao odlični Željko Brkić, ali nije uspela u nameri da ga savlada. Ipak, na drugoj strani to je pošlo za nogom danas odličnom Fariasu koji trese mrežu Viole po treći put i postavlja konačan rezultat - 1:3.

Za Fiorentinu je ceo meč odigrao Nenad Tomović, kao i bivši igrač Partizana, Stefan Savić.