petak 29.07.2016.
15:20

Atletiko Madrid je sa 1:0 savladao ekipu Maurisija Poketina.

twitter.com/SpursOfficial

Internacionalni Kup Šampiona u Australiji i Okeaniji doneo je još jedan zanimljiv susret.

Totenhem Sparsi su ukrstili "koplja" sa Atletiko Madridom, a na kraju je bila bolja španska ekipa.

Totenhem je tako doživeo i drugi poraz na pripremama, kako ih je pre nekoliko dana savladao i torinski Juventus.

Što se tiče "Jorgandžija", njima je ovo prva utakmica na IKŠ-u, a u dosadašnjim pripremama su igrali još sa Numansijom koju su lako savladali.

Poketino se za meč sa Atletikom opredelio za sledeći sastav:

Što se tiče Simeonea, on je od starta krenuo sa ozbiljnom postavom, koja je izgledala ovako:

U prvom poluvremenu je bila bolja ekipa Totenhema, a isticali su se Lamela i Eriksen u ofanzivnim zadacima, dok je Jedlin bio odličan u defanzivi.

Solidan je bio i Vinsent Jansen koji je u klub nedavno došao iz AZ Alkmara, ali nije imao sreće da zatrese mrežu Jana Oblaka.

Ipak, bolja igra "Pevaca" nije nagrađena, kako su na odmor otišli sa golom zaostatka.

Strelac za Atletiko je bio Dijego Godin u 40. minutu utakmice.

Na poluvremenu je Poketino promešao karte, uveo je tri nova igrača, ali to nije urodilo plodom.

U drugih 45 minuta nije bilo prevelikih uzbuđenja, a možda i najbolju prilku je u 62. minutu imao  Vinsent Jansen, ali je Oblak sjajno intervenisao.

Na kraju je rezultat ostao nepromenjen, te je ekipa Atletiko Madrida došla do prvog trijumfa na Interanacionalom Kupu Šampiona, grupi koja se održava u Australiji i Okeaniji, a pored španskog i engleskog tima tu su i italijanski Juventsu, kao i domaći Melburn Viktori.