Dortmundova rutina sa Frajburgom

petak 23.09.2016.
22:21

Treća uzastopna pobeda za Borusiju iz Dortmunda nakon što su danas savladali ekipu Frajburga na svom terenu rezultatom 3:1 (1:0).

Beta/AP Photo/Michael Sohn

Borusija je stigla do nova tri boda u novoj sezoni Bundeslige.

Oni su danas kao domaćini uspeli da savladaju ekipu Frajburga rezultatom 3:1 (1:0) i da tako ostanu u korak sa Bajernom iz Minhena koji je na vrhu tabele sa istim brojem bodova kao i Borusija (12), ali i utakmicom manje.

Borusija je bila bolji tim danas, podatak da su uputili 21 udarac ka golu protivnika vam dovoljno govori u prilog tome.

Igrao se 45. minut kada smo videli prvi gol, Dembele je obavio veliki deo posla, Obamejang je uspeo da pošalje loptu u mrežu za 1:0.

Početkom drugog poluvremena posao je skoro bio rešen kada je Kastro prodirao po desnoj strani, njegov šut je golman odbio do Piščeka kome nije bilo teško da pošalje loptu u mrežu za 2:0.

Do utešnog gola Frajburg stiže u 60. minutu kada je nakon asistencije Haberera Filip izašao 1 na 1 sa golmanom Burkijem, nije imao težak posao i smanjio je na 2:1.

Borusija je imala više prilika do kraja meča, ali promene rezultata nije bilo sve do nadoknade vremena. Tada je lopta došla do Gerera koji levicom nakon sjajne akcije pogađa suprotan gol golmana gostiju za 3:1 čime je postavio konačan rezultat.

Alerksandar Ignjovski je odigrao čitav meč za ekipu Frajburga.