subota 25.04.2015.
17:22

Dortmund konačno siguran, Štutgart bio nadomak veoma bitne pobede, ali im je slavlje pokvario Petersen.

Beta/AP Photo/Frank Augstein

Frankfurt igra sve slabije kako se prvenstvo bliži kraju, a u najnezgodnijem trenutku po njih su došli na noge ekipi Dortmunda, ekipi koja je na polusezoni bila u zoni ispadanja, a sada se nalazi na korak od Lige Evrope.

Odlično je danas izgledala ekipa Jirgena Klopa, nije imala problema i već u prvom poluvremenu je pitanje pobednika bilo rešeno.

Igrao se 24. minut kada je Soni Kitel igrao rukom u šesnaestercu, a sudija nije imao dilemu, pokazao je na belu tačku. Obamejang nije imao težak zadatak, pogodio je za 1:0 panenkom.

Samo osam minuta trebalo je ekipi Dortmunda da potvrdi pobedu na ovom meču.

Odlični Obamejang je sjajno prošao po desnoj strani, uputio je odličan centaršut po zemlji, a na pravom mestu je bio Kagava koji pogađa za 2:0 i tako postavlja konačan rezultat meča.

Sada je Borusija na samo tri boda od Augsburga i Šalkea, ekipa koje se nalaze na pozicijama koje vode u Ligu Evrope.

Jojić i Subotić su presedeli na klupi.

Germany Soccer Bundesliga

Leverkuzen prekida svoju seriju od 7 pobeda, a i danas su bili nadomak nove.

Čalhanoglu je mogao da donese prednost Leverkuzenu već u 42. minutu meča, ali nije uspeo da savlada golmana domaćih, ali njegovu grešku je ispravio Brandt na sjajnu asistenciju Belarabija.

Šutirao je odlično, golman nije imao šanse da odbrani ovaj šut.

Ipak, to nije bilo dovoljno da se ostvari pobeda pošto je ekipa Kelna golom Finea stigla do boda u 83. minutu, tako da je Leverkuzen propustio prvu meč loptu da obezbedi Ligu šampiona naredne sezone.

Odličan je danas bio Filip Kostić za ekipu Štutgarta, napravio je ključan potez kada je prošao po levoj strani kao brzi voz i asistirao Harniku za drugi gol Štutgarta.

Ginček je postigao vodeći gol za Štutgart, Harnik drugi, a gol za goste je postigao Petersen u 58. minutu. Domaći su do kraja igrali sa igračem manje pošto je Hloušek zbog povlačenja za dres dobio drugi žuti karton.

Bile su "Švabe" nadomak pobede, ali im je snove raspršio Petersen golom pred kraj meča, Štutgart je na pragu da ispadne iz Bundeslige.

Filip Kostić je izašao iz igre pri rezultatu 2.1 u 77. minutu meča.

Veliku pobedu zabeležila je ekipa Hamburga koja je savladala Augsburg rezultatom 3:2 uz golove Olića i Lasoge (2), na drugoj strani golovi Bobadilje i Vernera nisu bili dovoljni ni za jedan bod ekipi koja se bori za ulazak u evropska takmičenja.

Hanoveru gori pod nogama, oni su danas poraženi od ekipe Hofenhajma sa 2:1, tako da i njima predstoji velika borba za goli život. Promena trenera nije donela rezultat.

Golove sa mečeva Bundeslige pogledajte OVDE.