Dortmund poslednji polufinalista kupa, spremite se za veliki derbi!

utorak 14.03.2017.
20:18

Borusija iz Dortmunda je očekivano izborila plasman u polufinale DFB Pokal kupa.

EPA/FRIEDEMANN VOGEL

Kako se i očekivalo, Borusija iz Dortmunda je poslednji učesnik polufinala nemačkog kupa pošto je danas slavila u odloženom meču protiv Lotea u gostima sa 3:0.

Trećeligaš je u prvom poluvremenu bio ravnopravan rival Dortmundu na veoma lošem terenu, ali su gosti opravdali očekivanja tek sredinom drugog dela igre.

Bez Obamejanga (povreda) Dortmund je do prvog gola stigao u 57. minutu i to preko Kristijana Pulišića. Osman Dembele je završio veliki deo posla, pretrčao je 50-ak metara sa loptom, uposlio mladog Amerikanca koji je proturio loptu ispod protivničkog golmana za 0:1.

U 65. minutu sve je bilo rešeno, Kagava je uputio centaršut na drugu stativu, tamo je bio Gereiro koji vaća loptu na poluvolej Šurleu, a ovaj nije imao težak zadatak da donese veliku prednost svom timu.

Tačku na ovaj meč stavio je Marsel Šmelcer u 83. minutu meča za konačnih 3:0.

Ovaj meč bi mogao da ostane upamćen i kao debi Aleksandera Isaka u dresu Borusije iz Dortmunda, mladog Šveđanina kome se predviđa velika karijera. On je danas odigrao poslednjih nekoliko minuta meča kada je ušao umesto Kastra.

Borusija iz Dortmunda će u polufinalu DFB Pokal kupa igrati protiv Bajerna iz Minhena, a drugi polufinalni par čine Ajntraht iz Frankfurta i Borusija iz Menhengladbaha.