subota 12.09.2015.
17:26

Ekipa Borusije iz Dortmunda nastavlja sa sjajnim partijama u Bundesligi, a Bajern je jedva, možda i nezasluženo pobedio Augsburg.

BETA/AP Photo/Kerstin Joensson

Odigrano je još pet mečeva četvrtog kola Bundeslige nakon jučerašnjeg ubedljivog poraza Borusije iz Menhengladbaha od Hambruga, a najzanimljiviji su igrani u Minhenu i Hanoveru.

U Minhenu umalo veliko iznenađenje.

Ekipa koja je ove sezone u grupi sa Partizanom u Ligi Evrope, Augsburg, golom Esvajna u 43. minutu došla je u vođstvo protiv Bajerna.

Ujedno, taj šut iz 43. minuta bio je jedini u okvir gola Manuela Nojera, najboljeg golmana na svetu, dok je Bajern uputio preko 20 šuteva ka golu golmana Hica, ali nije uspeo da ga savlada sve do 78. minuta.

Alkantara, Levandovski i Alonso su imali najbolje prilike, ali lopta jednostavno nije htela u gol veoma dobro organizovane odbrane ekipe Augsburga.

Ipak, Levandovski je uspeo da dovede svoju ekipu do izjednačenja u 78. minutu, a onda je sudija dosudio penal za Bajern, možda i prestrogo, a Miler je u 90. minutu svojim šestim golom u Bundesligi doneo pobedu Bajernu.

Golove pogledajte OVDE.

Jako interesantan meč igran je u Hanoveru gde je Borusija iz Dortmunda zabeležila i četvrtu uzastopnu pobedu, ponovo sa dosta golova u mreži protivnika.

Ekipa Tomasa Tuhela je slavila sa 4:2 iako je gubila sa 1:0 i iako su domaći uspeli da sustignu jednom prednost Dortmunda od 2:1.

Golove za domaće postigao je Zobieh, dok su za goste strelci bili Obamejang iz penala čak dva puta, Mkhitarijan i Felipe (ag.).

Leverkuzen je neprijatno iznenadio, Sulu je doneo veliku pobedu gostima iz Darmšata u 8. minutu, dok su Ingolštat i Volfsburg odigrali bez golova.

Herta je na svom terenu savladala ekipu Štutgarta sa 2:1, a naš Filip Kostić je za goste odigrao 68. minuta. Haraguči i Luštenberger su bili strelci za Hertu, dok je za goste strelac bio Sunjić.