Dominaciji Juventusa se kraj i ne nazire, šesta u nizu! Sledi juriš na "Tripletu"!

nedelja 21.05.2017.
16:54

"Stara dama", stare navike, Juventus ubedljivim trijumfom protiv Krotonea stigao do šeste titule u nizu, treće duple krune zaredom. Sada im ostaje Kardif i Liga šampiona da zaokruže sezonu iz snova. Milan izborio kvalifikacije za LE, Đenova se spasila, Em

EPA/ALESSANDRO DI MARCO

Slavljenička atmosfera u Torinu, Juventus pred promocijom, na "tvrđavi" na kojoj je ove sezone odoleo jedino Torino, gostovao je Krotone.

Kalabrezi jasno sa nadom da mogu da pokvare žurku i time povećaju šanse da opstanu u poslednjih 180 minuta sezone.

Juventus sa najboljim timom, Alegri ništa nije želeo da rizikuje, niti da ostavlja za poslednje kolo.

Već na početku bilo je jasno da će gosti teško odoleti, presing Juventusa i uragan već posle desetak minuta. Kuadrado je probio po desnoj strani, na drugoj stativi slavljenik Mario Mandžukić 1:0.

Kontrolisao je domaćin igru, sudija Macoleni je propustio da svira penal nad Dibalom, bilo je još par prilika pred golom Kordaza, a onda je u finišu prvog dela Dibala majstorski pogodio iz slobodnog udarca i duplirao prednost "Bjankonera".

Tek tada je Krotone krenuo ka golu Bufona, Falćineliju je malo nedostajalo da savlada Bufona.

U drugom delu, Juve je spustio ritam, šanse su imali Kuadrado i Pjanić, Krotone nemoćan da uzvrati, jasno da se bodovi opstanka ne traže protiv šampiona.

Na kraju, Aleks Sandro potvrđuje pobedu, slavlje je počelo i trajaće, mada ponovićemo, Juve je otkazao proslavu, baš zbog Kardifa i juriša na "Tripletu".

Juventusova dominacija u ovoj deceniji je nastavljena, šest titula u nizu, tri duple krune zaredom, to niko nije ostvario nikada.

Ali, nije kraj, veliki cilj je naravno Liga šampiona i finale protiv Reala za dve nedelje u Kardifu.

Naravno, Kalabrezi su osluškivali ostale rezultate, sa "Marasija" su stizale loše vesti, Đenova je povela protiv Torina, Rigoni je doveo domaće do prednosti. "Ćolito" Simeone je u drugom poluvremenu potvrdio pobedu, Đenova se spasla kolo pre kraja, u turbulentnoj sezoni u kojoj su smenjivali pa vraćali trenera Jurića i na kraju preživeli. Torino je na kraju golom Ljajića malo nervirao navijače pod Lanternom, ali motivisanija Đenova je ipak pobedila i odahnula.

Bolje su po Krotone išle stvari na "Kastelaniju" u Empoliju gde je još jedan davljenik gubio, i to od Atalante. Sjajni "Orobići" su poveli preko neuništivog Papua Gomeza.

Ostali mečevi bez značaja, Sasuolo je već u prvom poluvremenu napunio Kaljari, Manjaneli, Berardi, Politano i Sensi su savladali Rafaela, a na drugoj strani je Eder Sau dao gol Konsiljiju. U nastavku su se strelci umorili Đemelo na jednoj i Jonica na drugoj strani su pogodili mrežu, festival pogodaka, i 5:2 na "Mapeiju".

Milan je naravno želeo kvalifikacije za LE, mada to znači rani start sezon. "Rosoneri" izviždani u prvom delu posle slabe igre, rivalu bodovi ništa nisu značili.

U drugom poluvremenu "Rosoneri" ipak stižu do gola, Delofeu, koji se vraća u Barsu je posle asistencije Matija Fernandeza savladao Mirantea. Ubrzo je Honda na oproštaju povećao na 2:0, pa Lapadula da gol u nadoknadi, Milan će završiti šampionat kao šesti, igraće u Evropi, tačnije u kvalifikacijama za LE.

Udineze je na oproštaju od svoje "Dačija Arene" za ovu sezonu poveo protiv Sampa već u prva tri minuta, kada je Tero na asistenciju Zapate doveo domaće do prednosti. Odmah posle toga Filip Đuričić je imao priliku da izjednači.

Gol za Samp je postigao nekadašnji igrač Udinezea, Luis Mjuriel koji je u drugom poluvremenu izjednačio rezultat. On je dobio i crveni, ali su igrači Udinezea uspeli da zarade dva isključenja, De Pol i Danilo su morali pre vremena

Peskara - Palermo 20:45

Juventus je šampion sa 88 bodova, Roma ima 84, Napoli 83, boriće se za direktan plasman u Ligu šampiona u poslednjem kolu. Lacio ima 70 bodova, Atalanta 69, Milan 63, "Rosoneri" će u rane kvalifikacije za LE: Fiorentina je sakupila 59...

Na dnu, ispali su Peskara i Palermo, Empoli ima bod više od Krotonea, u poslednjem kolu Empoli gostuje otpisanom Palermu, Kalabrezi dočekuju Lacio, zavise od ishoda meča na Siciliji.