14:28

Prvi današnji meč devetog kola italijanske Serije A odigran je u Đenovi, gde je Sampdorija lako i ubedljivo savladala ekipu Verone.

BETA/AP Photo/Carlo Baroncini

Ekipa Sampdorije obeležila je današnji matine termin u okviru devetog kola Serije A.

Đenovljani su pred svojim navijačima savladali Veronu rezultatom 4-1, a posle svega viđenog, može se reći da je pitanje pobednika rešeno već u prvih 45 minuta.

Na prvi gol čekalo se svega 11 minuta, kada je Mjurijel ''načeo'' goste, posle gužve u kaznenom prostoru gostiju.

Na isteku prvih pola sata igre, odličan centaršut Sorijana sa leve strane, a na pravom mestu našao se Zukanbović i udarcem glavom poslao loptu u mrežu, za ubedljivih 2-0.

A da u nastavku gosti neće moći ni da se nadaju nekakvom preokretu, potvrdio je Sorijano, pogotkom u samom finišu prvog poluvremena, za velikih 3-0.

Tu domaći nisu stali, već su posle samo devet minuta igre u drugom delu utakmice postigli i četvrti gol, a konfuznu odbranu Verone ovoga puta je nadmudrio Eder - 4:0.

Jedino što su gosti danas uspeli da urade, bio je počasni gol koji je postigao Jonita u 75. minutu.

Sampdoriji je ovo prva pobeda posle tri kola, a Verona ni posle devet odigranih kola nema ni jedan jedini trijumf. U ekipi gostiju Boško Janković danas nije dobio priliku da zaigra.

Sve golove sa ove utakmice možete da vidite OVDE.