nedelja 29.01.2017.
18:48

Mančester Junajted u velikom stilu ide u narednu fazu FA Kupa.

BETA/AP Photo/Jon Super

Vigan je odolevao na 'Old Trafordu' do finiša prvog poluvremena, a onda je Bastijan Švajnštajger pogodio Maruana Felainija u trepavicu, tršavi Belgijanac se poklonio i probio led.

U nastavku rutina, mreža gostiju se zatresla još tri puta.

Kris Smoling je nadvisio svog čuvara i duplirao vođstvo posle desetak minuta igre u drugom poluvremenu kada je Marsijal promešao odbranu rivala na levom krilu i odlično centrirao, a francuski napadač je petnaest minuta pre kraja asistirao i kod trećeg gola koji je postigao Henrik Mihtarijan. Golu koji je postigao Jermenin je prethodila kontra iz udženika, bila je to najlepša akcija na utakmici.

"Šlag na tortu" stavio je Bastijan Švajnštajger, bio je vrlo snalažljiv i vispren pred protivničkim golom posle kornera i postavio konačnih 4:0. Iskusni Nemac je danas prvi put bio starter od kako je Žoze Murinjo preuzeo kormilo 'Crvenih đavola'.