subota 27.05.2017.
21:57

Fudbaleri Borusije Dortmund slavili su u finalu nemačkog kupa.

EPA/CLEMENS BILAN

Izabranici Tomasa Tuhela su na "Olimpijskom stadionu" u Berlinu savladali Ajntraht Franfurt rezultatom 2:1 (1:1).

Već nakon osam minuta igre, "Milioneri" dolaze do prednosti preko francuskog internacionalca Osmana Dembelea.

Pišček ga je proigrao, sjajni ofanzivac Dortmunda je sjajno zalomio i poslao svog čuvara "po burek", uputio je potom efektan udarac i matirao nemoćnog Hradeckog.

Ipak, 20ak minuta kasnije, ispala je odbrana Dortmunda, loše su odradili ofsajd zamku, srpski reprezentativac Mijat Gaćinović šalje loptu ka Rebići, a hrvatski internacionalac matira Burkija za 1:1.

Oba pogotka pogledajte u nastavku.

Dembele 0:1 (8. minut)

Rebić 1:1 (29. minut, asistencija Gaćinovića)

Dobru šansu da Ajntrahtu donese preokret imao je Haris Seferović, ali je švajcarski reprezentativac za malo bio neprecizan.

Do kraja prvog dela nije bilo promene rezultat, a na samom startu drugog dela Tuhel pravi dve izmene i u igru umesto ROjsa i Šmelcera uvodi Pulišića i Kastra.

Igrao se 64. minut kada je Obamejang bio u sjajnoj prilici, sjajno je popularnim "makazicama" zahvatio loptu, ali je jedan od defanzivaca sa gol linije sačuvao mrežu Ajtrahta.

Pogledajte kako je to izgledalo.

Ipak, samo dva minuta kasnije, golman Ajntrahta pravi prekršaj, a Deniz Ajtekin dosuđuje penal za Dortmund.

Obamejang preuzima odgovornost i vara Hradeckog sa kreča za novo vođstvo "Milionera".

Imao je Gabonac dobru šansu da stavi tačku na ovaj meč u 85. minutu, ali ga je ovog puta sprečila stativa.

Na kraju pobeda Borusije, Tomas Tuhel dolazi do svog prvog trofeja u karijeri.