''Devetka'' koja ne opravdava taj broj - Da li je Zidan u pravu kada brani Benzemu?!

subota 04.03.2017.
10:35

Statistika pokazuje da Francuz ne opravdava ulogu golgetera.

EPA/JUANJO MARTIN

Zinedin Zidan već više od godinu dana staje u odbranu Karima Benzeme, iako njegov sunarodnik često nije na nivou Real Madrida, barem kada je golgeterski učinak u pitanju.

Madridski list As danas se pozabavio ovom temom i došao do zaključka - Karim Benzema mora bolje.

Naime, statistika u Primeri pokazuje da je čak 35 igrača postiglo više pogodaka od Benzeme.

Francuz je postigao svega pet ligaških pogodaka, što ga svrstava među lošije golgetere u španskom prvenstvu.

Poređenja radi, Luis Suarez koji igra na istoj poziciji u Barseloni drugi je strelac Primere sa 20 golova, dok je Lionel Mesi postigao jedan više. Kristijano Ronaldo je treći sa 18, a četvrti je Jago Aspas sa 14.

Rodrigez Benzema Marselo

Treba istaći i to da je Alvaro Morata, koji je Benzemina rezerva, postigao dva gola više od Francuza - 8, a jedan više postigao je čak i štoper Serhio Ramos.

Poslednji ligaški pogodak, Benzema je postigao pre skoro dva meseca, 7. januara u pobedi nad Granadom od 5:0.

Zbog čega je ovo baš tema dana u Madridu?

Benzema danas mora da pokaže da zaslužuje mesto prvog centarfora Real Madrida u odsustvu povređenog Kristijana Ronalda i suspendovanih igrača Bejla i Morate.

Imaće pomoć Lukasa Vaskeza i najverovatnije Hamesa Rodrigeza, pa ćemo videti da li će Benzema biti pravi sada kada je najpotrebnije.

Utakmica Eibar - Real Madrid na programu je u 16.15.

Lista od 35 igrača koji su postigli više pogodaka od Benzeme, tek šestog strelca u svojoj ekipi:

15:27

Sama cinjenica da je Isko postigao isti broj golova kao Benz je sasvim dovoljna, a ne to sto je Morata na mnogo manju minutazu dao vise golova. Mora Benzema da se trudi mnogo mnogo vise, u protivnom ce otici sigurno na leto.

Markos
14:07

Samo kad se sjetim omalovazavanja Higuaina i uzdizanje Benzeme,a Gonzalo za njega Batistuta licno,dao vise golova u 2 sezone u takticki tezoj ligi za napadaca nego li ovaj u 5 u spanskoj otvorenoj ligi,najklaksoj za napadace.

Monday, 06.03.2017
00:14

Ja nezma gde si to procitao, ali svi koje ja znam su rekli da je pordaja Higuaina a ostavljaneje Benzem bila greska, ali covek je hteo da ide, sta da se radi.

S-I-M-K-E_
13:10

Budimo realni,svi su podredjeni Ronaldu,da on daje sto vise golova,nije to sitacija kao u Barsi...Benzema bi vjerovatno imao vise golova ali od egoiste se ne moze.

12:35

Statisticki los , ali realno perfektan ! Pogledajte koji mec Reala i bice vam jasno zasto on igra ispred IGRACINA kako Morata ! Ronaldo nije Ronaldo bez Benzema ... PS Danas 2 komada zabija Benzema !

12:07

ocajno igra ove sezone...imalo je par utakmica kad nije uputio nijedan udarac prema golu,bilo da je sut u okvir ili van okvira imao je tacno nula suteva...promasuje neke jednostavne sanse koje se moraju pretvoriti u gol imao je dosta takvih promasaja ove sezone...al benzema je francuz,zidan je francuz i normalno je da ce da igra...pre bih prodao benzemu nego moratu

Komreolne
14:12

Nisu Francuzi vec Alzirci

Samo Barsa1
11:58

Dobar je u LS, a nije sutirao penale, jedan od najboljih strelaca ikad u LS, za razliku od Ronalda i Mesija koji su u LS dali bar 15 golova iz penala, tako da..

Nikolaus
11:49

Ovako,sva poredjenja sem ovog sa Moratom nisu na mestu..Za svako od tih poredjenja moze da se nadje izgovor sem za poredjenje sa Moratom.Morata i on igraju istu poziciju,sa istim saigracima s tim sto Morata igra 5 puta manje.Da Morata ima minuta kao Benzema,dao bi 15/20 golova u ligi za sezonu..Ne trazim stavljanje Benzeme na stub srama,dugo je u Realu i sve to ali mora da se preseli na klupu.Sto se tice meča sa Eibarom,smatram da Hames mora da pocne.

Crveno boja ljubavi
13:27

Zato sto igra manje,da igra vise vise bi dao? :D Evo u fudbalu primer,Cicarito je u UTD i u Realu ulazio sa klupe i bio skroz dobar dzoker,kada je god poceo mec lose je odigrao. Evo u kosarci primer,Marjanovic igra 2 minuta i za ta 2 minuta tipa da 4poena i ima 3 skoka,ali to sigurno ne znaci da igra svih 48 minuta da bi davao 96 poena i imao 72 skoka,vec bi imao ocajan ucinak jer je prosecan kosarkas