subota 23.04.2016.
16:43

Astana danas prekinula seriju pobeda u šampionatu Kazahstana, ali naš internacionalac iz meča u meč potvrđuje odličnu golgetersku formu.

instagram.com/despot92

Posle šest uzastopnih pobeda na startu nove sezone, ekipa Astane je danas upisala i prvi remi.

Lider šampionata Kazahstana je danas gostovao ekipi Irtiša iz Pavlodara, a ovaj duel je završen rezultatom 2:2.

Posle ranog vođstva domaćina, Đorđe Despotović je ekspresno doneo izjednačenje Astani, već u šestom minutu utakmice. Njemu je to već treći prvenstveni gol u sedam odigranih kola.

Nešto kasnije su gosti uspeli da preokrenu rezultat, ali su početkom drugog poluvremena domaći uspeli da goom Fonseke postave konačnih 2:2.

Osim Despotovića, čiji gol možete da vidite u prilogu, u ekipi Astane su od prvog minuta nastupili i Nemanja Maksimović, kao i golman Nenmad Erić.

Za razliku od Astane, Kairat je bio ubedljiv, slavio je sa 3:0 protiv Aktobea, a vodeći gol za letošnjeg rivala Zvezde u kvalifikacijama za LE, postigao je naš internacionalac Žarko Marković.