ponedeljak 24.04.2017.
22:39

Fudbaleri Eibara poraženi su na svom stadionu protiv Baskijaca, u poslednjem meču 33. kola španske Primere.

Beta/AP Photo/Miguel Morenatti

Nakon 90 minuta igre na stadionu "Munisipal de Ipurua" u Eibaru, Atletik Bilbao je slavio sa minimalnih 0:1 (0:0).

Prvo poluvreme prošlo je bez većih uzbuđenja, ekipe su bile izjednačene, a u prilog tome govori i statistika. Naime, timovi su imali jednak posed, i jednak broj šuteva ka golu protivnika, nijedni ni drugi nisu ugrozili suparničkog čuvara mreže udarcem u okvir.

U nastavku, nakon desetak minuta, fudbaler Eibara Gonzalo Eskalante neoprezno startuje sa leđa nad protivničkim fudbalerom i za taj start dobija direktan crveni karton.

Samo par minuta kasnije, malo je nedostajalo da gosti iz Baskije iskoriste brojčanu prednost, Raul Garsija je šutirao sa oko 11 metara, ali je pogodio levu stativu.

Do kraja nije viđen previše kvalitetan fudbal, delovalo je kao da su se i jedni i drugi zadovoljili sa bodom, a onda je usledio četvrti minut sudijske nadoknade, kada su gosti dobili slobodan udaraca na ivici kaznenog prostora Eibara.

Benjat je preuzeo odgovornost, Joel uspeva da ukroti njegov udarac, ali na odbitak naleće Raul Garsija, koji lepim udarcem pogađa praznu mrežu i donosi pobedu Bilbau.

Atletik je skočio na šesto mesto sa 56 bodova, dok je Eibar sa šest bodova manje na dva mesta ispod njih.