Debi Hamesa, Bajern osvojio trofej

Autor: Boban Filipović
subota 15.07.2017.
18:52

Bavarci su pobednici Telekom Kupa, a Kolumbijac je upisao svoje prve minute u novom klubu u finalu protiv Verdera.

EPA/LUKAS BARTH

Bajern Minhen je savladao Verder u finalu Telekom Kupa sa 2:0.

Golove su postigli Tomas Miler i Huan Bernat.

Karlo Anćeloti je "bacio u vatru" najveće pojačanje ovog leta Hamesa Rodrigeza, a pre toga u polufinalu protiv Hofehnajma debi u dresu najvećeg nemačkog kluba upisao je i Korentin Toliso.

Inače, na Telekom Kupu se igralo samo po jedno poluvreme.

Bajern je golčinom Levandovskog slavio protiv Hofenhajma u polufinalu, Rodrigez je taj duel presedeo na klupi, bila je zanimljiva njegova reakcija na taj gol poljskog napadača. Nešto ranije, Verder se plasirao u finale pošto je bio bolji od Borusije iz Menhengladbaha na penale (5:3).

Dodajmo i da je u finalnoj utakmici protiv Verdera Karlo Anćeloti dao šansu i mladom srpskom fudbaleru Milošu Pantoviću, koji je uskočio u starnu postavu zbog povrede Tijaga Alkantare.