subota 04.02.2017.
22:37

Fudbaleri Valensije poraženi su na svom stadionu u okviru 21. kola španske Primere.

screenshot - twitter.com

"Slepim miševima" nikako da krene ove sezone. Taman što su zaigrali dobro pod svojim trećim trenerom od starta sezone, brod je krenuo da tone.

Sada su poraženi od Eibara sa čak 0:4 (0:2) i to na svojoj "Mestalji".

Sve je počelo u 28 minutu, kada je Enrih odlično odreagovao nakon sjajnog centaršuta Eskalantea i savladao Dijega Alveša.

Trenutak koji je prelomio susret dogodio se u prvom minutu sudijske nadoknade prvog dela igre.

Gosti su imali korner, a u žaru borbe je Soler "nokautirao" jednog fudbalera Eibara, glavni arbitar je to video i mladom fudbaleru Valensije pokazao put u svlačionicu, a za goste dosudio jedanaesterac, kako je pomenuti duel "odigran" unutar kaznenog prostora domaćina.

Adrijan je preuzeo odgovornst i uspešno realizovao šut sa kreča pred odlazak na odmor.

Bilo je jasno da će Valensija teško stići ovu prednost, a tačka je stavljena u 57. minutu kada je Garsija povisio na 0:3.

Debitovao je i Čileanac Oreljana u sastavu Valensije, ali ni to nije pomoglo "Slepim miševima", kako su još jednom kapitulirali do kraja susreta.

Konačan rezultat postavio je Enrih u 77. minutu, svojim drugim golom na meču.

Nakon ovog susreta Valensija je pala na 16. mesto, imaju 19 bodova, šest više od Hihona koje prvi ispod crte. Eibar je skočio na visoko sedmo mesto, imaju čak 13 bodova više od današnjeg rivala i predstoji im borba za Evropu.

Podsetimo da je ugovor sa Valensojom pre par nedelja potpisao i srpski interancionalac Nemanja Maksimović, a timu sa "Mestalje" će se priključiti po isteku ugovora sa Astanom, preciznije od početka naredne sezone. Kako Valensija trenutno izgleda pitanje je da li će Maksa naredne sezone uopšte zaigrati u elitnom španskom takmičenju.