nedelja 30.04.2017.
17:36

Fudbaleri Augsburga deklasirali su Hamburger u 31. kolu Bundeslige.

Na "WWK Areni" u Augsburgu domaćin je slavio sa ubedljivih 4:0 (2:0).

Poveli su domaći u 28. minutu preko iskusnog Halila Altintopa, koji je uputio precizan šut sa ivice kaznenog prostora, nakon pasa Šmida i matirao Mikle za 1:0.

Nekih 15ak minuta kasnije, Altintop postiže i svoj drugi gol, polukontra domaćina, Maks ubacuje loptu sa leve strane ka turskom fudbaleru, koji sa par metara pogađa preznu mrežu.

U nastavku, igrao se 76. minut, kada je Maks otklonio sve sumnje, sjajnim udarcem sa leve strane u kaznenom prostoru gostiju, nakon dobre dijagonale Finbogasona.

Konačan rezultat postavio je u 85. minutu Raul Bobadilja. Pukla je kontra domaćina, sjajni Maks pronalazi Bobadilju, koji izbija sam pred Mikela i matira ga za 4:0.

Filipa Kostića nije bilo u protokolu HSV-a, kako odrađuje suspenziju zbog nakupljenih žutih kartona.

Augsburg je tako pobegao iz opasne zone, sada su 13. sa 35 bodova, dok je HSV zauzeo njihovu poziciji odmah ispod crte sa dva boda manje.