nedelja 15.03.2015.
17:26

Još jedna fenomenalna partija ekipe Volfsburga, suvereno drže drugo mesto na tabeli.

Beta/AP Photo/Michael Sohn

Volfsburg se vratio na pobednički kolosek nakon onog poraza u meču sa Augsburgom gde su poraženi sa 1:0. Danas su se stvari vratile na svoje mesto, "Vukovi" su slavili bez većih problema protiv ekipe Frajburga kojoj predstoji grčevita borba za opstanak u Bundesligi.

Danas je ponovo dominirao Kevin De Brujne, slobodno možemo reći najbolji igrač ove ekipe.

Belgijanac je postigao jedan gol i upisao asistenciju za ukupnu pobedu od 3:0.

Igrao se 19. minut kada je pomenuti fudbaler promešao polovinu odbrane gostiju, izborio se za poziciju, šutirao sa ivice šesnaesterca i pogodio donji ugao golmana gostiju.

U 78. minutu bilo je rešeno pitanje pobednika ovog duela. De Brujne je ponovo sjajno prošao ka golu, izašao 1 na 1 sa Burkijem koji ga obara, a sudija bez razmišljanja dosuđuje penal koji realizuje Rodrigez, čovek koji je na meti Mančester Junajteda.

Do kraja meča još jedan gol u mreži gostiju, nakon sjajne kontre De Brujne je uposlio Arnolda kome nije bilo teško da šutne loptu u prazan gol.

Stefan Mitrović je za goste odigrao celu utakmicu.