subota 29.07.2017.
22:58

Fudbaleri Pari sen Žermena savladali su Monako u utakmici Superkupa Francuske.

EPA/IAN LANGSDON

Izabranici Unaja Emerija trijumfalno su otpočeli novu sezonu, kako su u utakmici Superkupa nadigrali Monako sa 1:2 (1:0).

Evo u kojim sastavima su oba tima izašla na teren.

Monako: Subašić, Ture, Glik, Džemerson, Kongolo (66' Meskita Lopes), Sidibe (78' Sent-Maksiman), Tilemans, Fabinjo, Lemar, Falkao i Mbape (71' Kariljo)

PSŽ: Areola, Menije, Markinjos, T. Silva, Kurzava, Mota (71' Matuidi), Verati (90' Nkunku), Rabio, Dani Alves, Kavani i Pastore (86' Guedeš).

Nakon šest minuta igre Monako dolazi do gola, ali se ispostavilo da je Lemar bio u ofsajdu kada je loptu poslao u mrežu, te je taj pogodak "Kneževa" poništen.

Samo dva minuta kasnije, umalo hladan tuš za četu Leonarda Žardima, Kavani se našao u odličnoj šansi, ali je Subašić sjajno intervenisao.

Usledilo je zatišje, a onda je u 30. minutu Sidibe prihvatio pas Tilemansa u šesnaestercu rivala i sjajnim lob udarcem matirao Areolu za 1:0.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, a nakon šest minuta igre u nastavku, na scenu stupa novajlija u redovima PSŽ, Dani Alveš.

Brazilac koji je ovog leta stigao kao slobodan igrač, maestralno je izveo slobodan udaraca sa oko 25 metara od gola Monaka, Subašić nije imao nikakve šanse.

Ta dva pogotka pogledajte OVDE.

Usledila je bolja igra Parižana, a samo 12 minuta nakon gola, Alveš šalje sjajnu loptu u srce kaznenog prostora Monaka sa desne strane, Rabio odlično skače i glavom smešta loptu iza leđa hrvatskog čuvara mreže. PSŽ dolazi do preokreta.

Ispostavilo se da je Rabio postavio i konačan rezultat ovog susreta, te je PSŽ po peti put zaredom podigao trofej Superkupa Francuske.

Emeriju je ovo čak četvrti trofej od kako je na klupi Parižana, minulu sezonu je počeo na isti način, osvajanjem Superkupa, da bi potom u toku sezone osvojio i Kup Francuske, kao i Liga Kup.