Danci preokretom prizemljili ''Sokolove''!

ponedeljak 08.06.2015.
21:57

Reprezentacija Crne Gore večeras u Viborgu dugo imala rezultatsku prednost, ali na kraju ostala praznih šaka. Danci spremno i u dobrom raspoloženju sada čekaju kvalifikacioni susret sa Srbijom.

Beta/Jens Dresling/Polfoto via AP

Reprezentacija Danske, koja će narednog vikenda u Kopenhagenu dočekati Srbiju u kvalifikacijama za EURO 2016, večeras je imala uspešnu generalnu probu pred ovaj duel.

Danci su u Viborgu dočekali Crnu Goru i posle preokreta u drugom poluvremenu slavili rezultatom 2-1.

Domaći tim je u najvećem delu meča imaju terensku inicijativu, ali su Brnovićevi ''Sokolovi'' posle kornera u 18. minutu uspeli da postignu vodeći gol preko Stevana Jovetića, koji ste mogli da vidite OVDE.

Iako su Danci konstantno napadali, Crna Gora se uspešno branila i dugo održavala minimalno vođstvo.

Ali, u poslednjih 20 minuta potpuni preokret. Najavio ga je Kristijan Eriksen u 71. minutu, kada je sa nekih dvanaest metara poslao loptu po zemlji, po sredini gola, a golman Božović lošom intervencijom ''pomogao'' da ona završi u mreži - 1:1.

Bili su Crnogorci blizu remija, ali ni to na kraju nisu uspeli da izbore, pošto su domaći u 85. minutu iznudili jedanaesterac, koji je u gol pretvorio Viktor Fišer za konačnih 2:1.

Startne postave:

Danska: Šmajhel, Kjer, Jakobsen, Kvist, Kron-Deli, Eriksen,Bendtner, Bjeland, Poulsen, Juraru, Hojbjerg

Crna Gora: Božović - Savić, Baša, Simić, Tomašević,N.Vukčević, Kašćelan, Bakić, Vešović, Jovetić, Mugoša.

U prilogu pogledajte i golove reprezentacije Danske, za pobedu uvečerašnjem meču.