Da li Zlatana čeka suspenzija?

Autor: Boban Filipović
subota 04.03.2017.
16:17

Stiče se utisak da je sudija Frend danas oštetio Bornmaut na 'Teatru snova' jer je neverovatno da nije snakcionisao Ibrahimovićevo varvastvo.

Beta/AP Photo/Kin Cheung

"Trešnjice" su se junački držale na premijeri 27. kola Premijer lige protiv favorizovanog rivala, celo drugo poluvreme odolevale naletima 'Đavola' sa igračem manje u polju i zasluženo odnele bod sa 'Old Traforda'.

Zlatan Ibrahimović je poneo ulogu tragičara jer je u 72. minutu promašio penal pri rezultatu 1:1.

U neku ruku to je bila "božja pravda" jer je iskusni napadač po pravilima fudbalske igre morao da bude isključen u finišu prvog poluvremena kada je namerno udario Mingsa laktom.

Bila je to klasična "sačekuša" jer ga je štoper Bornmauta nešto ranije zgazio na glavu.

Ibra nije sankcionisan za svoje divljaštvo, a valja dodati da je nekoliko minuta pre incidenta već zaradio žuti karton zbog protesta prilikom dusuđenog penala gostima, posle kog je Džošua King poravnao rezultat na 1:1.

Zlatanovo udaranje Mingsa uticalo je direktno na isključenje veziste gostiju Surmana, koji je burno reagovao pošto je Šveđanin nokautirao nejgovog saigrača.

Ako disciplinska komisija FA bude savesno radila svoj posao, Ibrahimoviću sigurno sledi suspenzija.

18:15

Da je Mings bio iskljucen za namjerno gazenje,mi ne bi pricali o Zlatanovom laktu koji je vrlo moguce bio slucajan,jer je bio u zraku.

17:52

Hajde hejteri!Napred.I zaslužili smo.Normalan trener bi ga izveo iz igre na poluvremenu.Kao i Pogbu.Ostaje u igri Mata a menja Runija Lingard.Bože koje gluposti.

Nikola M.
17:38

Zašto se samo Ibrahimović stavlja na stub srama i već dve odvojene vesti o tome, a nijedna u kojoj Ibrahimović trpi gaženje kramponima po glavi??? Zašto? Nemojte mi samo replicirati kako, tobože, Mings nije imao nameru, pogledajte sekund - dva pre toga, pogledao je u pravcu Ibrahimovića, video kako leži na travi i upravo tada napravio korak ka njemu i jasno sa namerom uradio šta je uradio. Čista namera, nikakva koincidencija. Gde je vest o tome? Gde je osuđujuća reakcija na to? Obojica su krivi i trebaju se retrospektivno kazniti. Ne samo Ibrahimović. To je jedino ispravno.

MUFC14
17:52

Jer ne ide uz pricu da sudije pomazu Junajtedu. Takodje niko ne spominje cist drugi zuti Arturu nad Pogbomom. Sudije bio ocajan danas ostetio obe ekipe, ali na kraju i dalje se ne menja stvar da smo sami sebi krivi sto promasujemo 1000 sansi po mecu.

Nikola M.
18:23

Tačno. Spomenuli smo u replici nekome za taj drugi žuti Arturu prijatelj Bridža i Tridža i ja. Ko je gledao utakmicu, mogao je to da vidi. Potpuno jasna situacija. Suđenje je bilo uistinu loše i obe ekipe su oštećene. Ne može jedna ekipa da se napada, a kod druge nikom ništa, ako je već bilo štete na obe strane. Desilo se šta se desilo, treba reći kako jeste, u svim situacijama. Naravno da je Junajted sam sebi kriv, to sam i istakao u prethodnom komentaru. Nesposobnost da pretvore odlične šanse u gol i onoliki broj neiskorišćenih šansi se obijaju o glavu svima. Junajted sam sebe pobeđuje već po ko zna koji put. Krivica je njihova.

mrancic
17:56

Nikola,navijamo za tim koji nema koncepciju ni igru.Videćeš u narednom periodu.I tu nema filozofije.Gledaj Sautempton, Sevilju,Everton.Gledaj sistem igre Čelzija.Šta bi uradio Konte dabmu loptu vuku igrači kao Pogba,Felaini,Kerik.Počinjem davrazmišljam davli Murinjo ne vodivovuvekipu kai i Čelzi kad je smenjen.

17:24

naravno da ceka!

Ole Gunar Solšer
17:21

Normalno je da ga ceka, ali takodje i Mingsa, vec kod gazenja Ibre je trebao sudija da pokaze crveni ne bi ni bilo ove reakcije Ibre, ali svakako treba biti suspendovan.