četvrtak 11.05.2017.
22:00

Fudbaleri Liona ponovo su morali prvi da vade loptu iz mreže, ali je onda na scenu stupio Lakazet.

BETA/AP Photo/Laurent Cipriani

U prvom susretu u Amsterdamu, slavio je Ajaksa sa čak 4:1, a kako stvari stoje u Francuskoj bi sve moglo da se promeni.

Ipak, nije delovalo tako. Ajaks je bolje otvorio meč, a poveli su i u 27. minutu preko supertalentovanog Kaspera Dolberga.

Junes ga je lepo uposlio, Danac je pobegao odbrani Liona, izbio sam pred Lopesa, a onda ga je elegantno "bocnuo", lopta se ušunjala preko gol linije.

Činilo se tada da Lion nema šanse, ali je u 45. minutu Marčinjak pokazao na belu tačku, nakon pada Lakazeta u kaznenom prostoru Ajaksa.

Francuski napadač je bio u duelu sa De Lihtom, štoper Ajaksa je sa leđa pokušao da ga zaustavi, čini se da je i došao do lopte pre njega, ali je napadač Liona teatralno pao, te je poljski sudija pokazao na kreč.

Upravo Lakazet preuzima odgovornost i matira Onanu za 1:1.

Samo minut kasnije, Fekir je prošao po desnoj strani, uputio nešto između šuta i centaršuta, lopta je stigla do Lakazeta, koji postiže svoj drugi gol na meču.

Trenutno je 5:3, za Ajaks, Lionu nedostaju dva gola, uz sačuvanu mrežu, za produžetke. Čeka nas paklenih 45 minuta na stadionu u Lionu.

Golove iz prvog poluvremena pogledajte u nastavku.