četvrtak 14.07.2016.
22:24

Videoton je stekao lepu prednost protiv 'Brađana' na svom bunjištu u drugom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope.

BETA/BETAPHOTO/FK CUKARICKI/ZORAN MILOVANOVIC/DS

Čuka se relativno dobro držala do 59. minuta meča kada je Adam Bodi doveo mađarski tim u vođstvo.

Videoton je do tog momenta imao terensku inicijativu, gotovo duplo veći posed lopte, ali je do pobede došao iz prvog i jedinog udarca u okvir Stevanovićevog gola.

Poslednjih desetak minuta domaćini su imali igrača manje u polju, zbog dva žuta karona je francuski internacionalac Nego pre vremena završio meč, ali Čukarički nije uspeo da materijalizuje brojčanu prednost.

'Brđani' su se otvorili u finišu, krenuli napred u želi da ostanu neporaženi pred revanš, ali ne da nisu uspeli u tome, već su u sudijskoj nadoknadi primili još jedan gol.

Bosanac Asmir Suljić je u 92. minutu postavio konačnih 2:0, pa Čukarički očekuje veoma težak zadatak na Banovim Brdu za sedam dana.

Videoton: Kovačšik, Nego, Lang, Vinicius, Stopira, Solnoki, Patkai, Suljić, Barči (Oliveira), Bodi, Geresi (Fečesin).

Čukarički: Stevanović, Janković, Đurić, Piasentin, Živković, Lagator, Docić, Mandić (Jovanović), Kajević (Matić), Knežević, Fofana.