subota 17.10.2015.
20:20

I "Guneri" sigurni, poravnati sa Junajtedom, dišu za vrat lideru. Sve brzo gotovo u nastavku protiv Votforda.

BETA/AP Photo/Frank Augstein

U prvom poluvremenu se Votford odlično držao, čak su u uvodnih dvadesetak minuta imali prednost u posedu.

Bodreni bučnom publikom na "Vikaradž Roudu", izveli su nekoliko opasnih napada, pa je odbrana Arsenala vadila kestenje iz vatre.

"Guneri" nisu baš uspevali da ugroze mrežu domaćih, najbolju šansu je imao Ramzi ali nije pogodio.

U nastavku su gosti pojačali pritisak, razigrao se Sančez, prvo je prinudio na intervenciju Gomeša, a onda je posle akcije Ozila lopta stigla do Čileanca, koji rutinski pogađa bliži ugao.

Ovo je deseti gol u poslednjih šest mečeva za "Čudesnog dečaka".

Par minuta kasnije presuda, tek što je ušao u igru Žiru se upisao, još jedna asistencija Ozila, 2:0, Francuz je samo pet minuta ranije zamenio primetno umornog Volkota.

Posle je sve bilo lako, Remzi se iskupio za promašaj iz prvog poluvremena, Beljerin je bio u akciji, a Velšanin povisio na 3:0 za goste!

Arsenal je ovom pobedom stigao do deobe drugog mesta sa Junajtedom, prvi je Siti sa dva boda više.

Izveštaje sa popodnevnih mečeva možete pročitati ovde, a golove sa utakmice Votford - Arsenal ovde.