Čudesan preokret Totenhema u režiji Kejna i Sona

Autor: Boban Filipović
subota 19.11.2016.
20:31

Dva puta su vodili 'Čekina 'Vajt Hart Lejnu', imali 2:1 na minut pre kraja, ali na kraju ostali kratkih rukava.

BETA/AP Photo/Matt Dunham

'Pevci' su bili na prag uprvog poraza u Premijer ligi, ali su volšebrnim preokretom koji su režirali Hari Kejn i Poketonov džoker Son osvojili sva tri boda pred svojim navijačima i slavili rezultatom 3:2.

Gradski rival Vest Hem je bio na pragu da im uzme prvi skalp ove sezone u Premijer ligi, ali bodovi ostaju u severnom Londonu.

'Čekićari' su poveli sredinom prvog poluvremena preko Mihaila Antonija, koji je postavio glavu na loptu koju je ka golu uputi kapiten Rid.

Nastala je gužva pred Lorisovim golom nakon kornera koji je izveo Paje, a neposredno pre vodećeg gola gostiju Kujate je pogodio prečku.

'Čekićari' su sa mininalnom prednošću otišli na odmor, ali posle samo pet-šest minut aigre u nastavku mladi Hari Vinks je pokupio otpakak pošto je Rendolf odbranio zicer Jansenu i poravnao rezultat.

U 68. minutu utakmice Manuel Lancini je sa penala vratio prednost gostima, ona je bila na snazi sve do 89. minuta kada je usledio neverovatan preokret.

Rezervista Son, koji je desetak minuta ranije ušao u igru umesto Muse Dembelea, probija po levom krilu, Rendolf je bio kratak i nije uspeo da pokupi tu loptu, a Hariju Kejnu nije bilo teško da iz neposredne blizine ćušne loptu u nebranjenu mrežu.

Već u sledećem napadu, Son je ponovo napao sa levog krila, zalomio je Nordtvajta, namazano ga navukao da ga ovaj "pokupi", a sudija Majk Din bez oklevanja pokazuje na belu tačku.

Hari Kejn je siguran sa 'kreča', iako ga je Rendolf pročitao, rezultat je 3:2, erupcija oduševljenja na tribinama.

U sudijskoj nadonakdi je kapiten Vest Hema Vinston Rid napravio dva žuta kartona, pa su šokirani gosti meč završili sa desetoricom.

Totenhem je ovom pobedom prišao vodećem dvojcu na tri boda zaoatstka, dok je Vest Hem posle ovog šokantnog poraza prvi iznad crte.