utorak 22.11.2016.
19:52

Rusi se oprostili od elite, Nemcima i bod velik.

Beta/AP Photo/Ivan Sekretarev

Fudbaleri CSKA i Bajer Leverkuzena remizirali su rezultatom 1:1 (0:1) u petom kolu Lige šampiona.

Ovim remijem CSKA je izgubio šanse da se plasira u osminu finala pošto kolo pre kraja ima četiri boda manje od Bajera i pet od Monaka.

S druge strane, Leverkuzen je drugi, ali nije obezbedio plasman dalje, a najbolje bi bilo da Totenhem ne pobedi večeras u Monaku, pošto Englezi imaju tri boda manje od Nemaca.

U izuzetno uzbudljivoj utakmici, Leverkuzen je poveo posle 15 minuta igre i to posle uigrane akcije.

Golman moskovskog CSKA Igor Akinfejev primio je pogodak i na 42. uzastopnom meču u Ligi šampiona, a savladao ga je Kevin Foland u 15. minutu posle uigrane akcije iz prekida.

Foland je izbegao ofsajd poziciju i bez problema pogodio mrežu za vođstvo Leverkuzena.

Do odlaska na odmor, Bajer je uspeo da postigne još jedan pogodak koji je poništen zbog ofsajda, dok je na drugoj strani najbolju šansu imao Džagojev, ali je uspešniji bio golman Leno.

Domaći su u drugom delu igre zaigrali mnogo ofanzivnije i konkretnije, stvorili su nekoliko prilika, a ofanziva im se isplatila 15 minuta pre kraja.

Henriks je oborio Šenikova, a sudija opravdano pokazao na belu tačku. Siguran izvođač najstrože kazne bio je Naćo u 77. minutu.

Srpski fudbaler Zoran Tošić nije igrao u timu CSKA.