Ćićaritov het-trik, Bajern probio led u 88. minutu!

subota 24.09.2016.
17:23

Sjajni mečevi u Bundesligi, Bajern upisao novu pobedu!

BETA/AP Photo/Sebastian Konopka

Bajern i Hamburg su odigrali jednu veoma tvrdu utakmicu, iako su svi očekivali pobedu Bajerna koji je bio favorit zbog slabe forme domaćina.

Hamburg je danas igrao daleko bolje nego u prethodnim susretima što se tiče defanzive, zatvorili su glavne igrače Bajerna koji nisu stvorili previše šansi, ali im to nije vredelo jer je Kimih uspeo da savlada Adlera u poslednjim minutima meča.

Počelo je odličnom prilikom Hamburga za Bahuija, da bi na drugoj strani Levandovski imao jedan udarac glavom, lopta je tada završila preko prečke. Do kraja poluvremena još jedna šansa za Bajern, Koman je uputio udarac ka golu Adlera, ali je lopta udarila u spoljni deo mreže.

U drugom poluvremenu je šansu dobio i Filip Kostić, srpski reprezentativac koji je uneo dosta živosti i predstavljao je pretnju po levoj strani napada Hamburga.

Ipak, ponovo je Bajern napadao, Riberi i Levandovski su bili sve opasniji, ali gola nije bilo sve do samog kraja. Rene Adler je postao do kraja pravi junak utakmice, odbranio je nekoliko teških šuteva, posebno mislimo na udarac Milera i Levandovskog.

Ipak, došao je taj 88. minut, Alkantara je uputio fantastičnu loptu, Riberi je dodao do Kimiha koji postiže gol u 88. minutu za pobedu Bajerna!

U meču Menhengladbaha i Ingolštata domaćin je bio bolji rival i na kraju je odneo sasvim zasluženu pobedu. Prvi gol na ovom meču postigao je Štindl koji je u 42. minutu natrčao na odbijenu loptu i plasirao je u praznu mrežu.

U nastavku je Vendt postavio konačan rezultat od 2:0.

Augsburg je sa našim Gojkom Kačarem u startnoj postavi uspeo da savlada Darmštat golom Finbogasona u 47. minutu nakon sjajnog centaršuta Čeola. Domaćima je bio posao olakšan jer je drugi žuti karton dobio Guvara u trećem minutu nadoknade.

Najzanimljiviji meč su odigrali Frankfurt i Herta, a meč je završen nerešenim rezultatom. Ibišević je doveo Hertu u prednost golom iz penala, da bi rezultat preokrenuli Fabijan i Mejer.

Ipak, u nastavku Ibišević i Esvajn uspevaju da Herti novu prednost, ali je Hektor u poslednjem minutu postigao gol za izjednačenje.

Gaćinovića nismo gledali danas u postavi Frankfurta.

Majnc i Leverkuzen su takođe odigrali jedan meč sa dosta golova, na kraju je bilo 2:3.

Mali je doveo Majnc u prednost u 31. minutu, da bi Ćićarito izjednačio samo minut kasnije.

U 35. minutu Bel uspeva da donese novu prednost domaćinu, ali ta prednost je trajala samo do 66. minuta kada Ćićarito ponovo trese mrežu domaćina i donosi izjednačenje.

Na kraju, prava drama, Ćićarito uspeva da postigne još jedan gol i da het-trikom donese tri boda svom timu!