Ćićarito nadomak istorije!

subota 25.03.2017.
10:51

Fudbaler Bajer Leverkuzena Havijer Ernandez sinoć je pogotkom protiv Kostarike prišao na samo korak od ispisivanja istorije meksičkog fudbala.

BETA/AP Photo/Sebastian Konopka

Meksiko je savladao Kostariku sa 2:0 (2:0) u Meksiko Sitiju, čitav posao obavili su u prvih 45 minuta.

Sve je počelo u sedmom minutu, kada je mrežu Kostarike načeo bivši ofanzivac Mančester junajteda Havijer "Ćićarito" Ernandez.

To je bio njegov 46. gol u dresu nacionalnog tima, pa je tako izjednačio i rekord legendarnog Hareda Borhetija.

Meksiko je do kraja prvog poluvremena došao i do drugog gola, strelac je u 45. minutu bio Arauho.

Ćićarito će izvesno oboriti Borhetijev rekord, kako ima 28 godina, pa će uskoro postati i najbolji strelac u istoriji meksičkog nacionalnog tima.