sreda 09.08.2017.
18:06

Ekipa Gvangžua R&F koju sa klupe predvodi Dragan Stojković Piksi upisala je četvrtu vezanu pobedu u kineskom šampionatu.

Beta/FSS/Starsport/PeđaMilosavljević/Ds

Fudbaleri Gvangžu R&F danas su bili bolji od Điangsua i slavili rezultatom 4:2 (1:1) pa su četvrtom pobedom u nizu napravili proboj do trećeg mesta na tabeli.

Ekipa Dragana Stojkovića Piksija loše je otvorila duel sa timom koji sa klupe predvodi Fabio Kapelo ali je do odlaska na odmor uspela da se vrati u meč i poravna rezultat na 1:1.

Domaćin u nastavku pravi "Blitzkrieg" i za samo 17 minuta postiže tri gola, pa je na kraju Martinezov gol u 89. minutu bio utešnog karaktera.

Neverovatno zvuči podatak da je Piksijev Gvangžu R&F na prethodne četiri utakmice postigao ukupno 18 golova, pa sada deli drugo mesto sa Šangajem SIPG na listi najefikasnijih ekipa u kineskoj Superligi.

Nakon današnje pobede Gvangžu R&F probio se na treću poziciju sa 36 bodova, a ispred Piksijeve ekipe nalaze se Gvangžu Evergrande i Šangaj SIPG koji imaju i meč manje.