Čempionšip - Jokan nastavio u ritmu iz FA Kupa, Njukasl ispustio pobedu u poslednjem minutu!

sreda 01.02.2017.
23:59

Fulam je u 29. kolu drugog po rangu takmičenja u Engleskoj gostovao Bartonu, dok je Njukasl ugostio KPR.

screenshot - Youtube.com

Izabranici Slaviše Jokanovića slavili su na gostovanju ekipi Bartona sa 0:2 (0:0).

Poveli su fudbaleri Fulama u 48. minutu preko bivšeg fudbaler Seltika Johansena,

Šon Malouni je postavio konačan rezultat u 71. minutu na asistenciju Lukaša Pijazona.

Fulam je nakon ovog, 11. trijmufa, na devetom mestu tabele Skaj Bet Čempionšipa sa 43 boda, dok je Barton odmah iznad crte sa 28 bodova.

Njukasl je u poslednjim trenucima ispustio tri boda na "Sent Džejms Parku" protiv Kvins Park Rendžersa.

Na kraju je bilo 2:2 (1:1), Brajton sada ima priliku da pobegne "Svrakama" četiri boda na vrhu tabele.

Poveo je Njukasl već u prvom minutu, preko bivšeg fudbalera Svonsija i Liverpula Šelvija.

Pred sam kraj prvog dela igre poravnao je Vošington.

To je bilo sve od prvog poluvremena, a nakon devet minuta igre u nastavku bivši fudbaler Bornmauta vraća prednost domaćoj ekipi preko Meta Ričija.

Taj rezultat je stajao na snazi sve do 90. minuta, kada je bivši fudbaler Aston Vile Kjaran Klark zatresao sopstvenu mrežu i postavio konačnih 2:2.

Bivši igrač Partizana i reprezentativac Srbije Aleksandar Mitrović je čitav meč proveo na klupi za rezervne igrače.

Njukasl je drugi sa 59 bodova nakon 28 odigranih mečeva, dok je KPR na 18. mestu sa čak 25 bodova manje.