Čelsiju bod u Votfordu, Njukasl ostao u opasnoj zoni

Autor: Boban Filipović
sreda 03.02.2016.
22:41

'Plavci' vezali osmi meč u nizu bez poraza, ali ni iz drugog pokušaja nisu uspeli da savladaju 'Stršljenove' ove sezone. 'Karamele' protiv 'Svraka' na svom 'Gudisonu' došle do prve premijerligaške pobede u 2016. godini. Srbi u ulogama tragičara.

Beta/AP Photo/Jon Super

U duelu između Votforda i Čelsija na 'Vikaridž Roudu' nije bilo golova.

Puleni Kikea Sančeza Floresa su prvi ozbiljnije zapretili na samom startu meča preko Igaloa, beležimo i jedan pokušaj glavom defanzivca Prodla nakon jednog kornera, ali je Autrijanac pucao pravo u Kurtou.

Golman Čelsija je nedugo potom skinuo i jedan pokušaj Kapua, a sve vredno pomena od strane gostiju iz prestonice u prvom delu igre bili su izblokirani pokušaji Dijega Košte i Oskara.

Uzbuđenja u drugom delu igre počela su velikom šansom Holebasa, koja odlazi u nepovrat, a istom merom mu se 'revanširao' na drugoj strani Oskar kada je šutirao preko gola nakon proigravanja Dijega Košte.

Oskar je imao još jednu priliku 20-ak minuta pre kraja utakmice, Eureljo Gomeš je ukrotio pokušaj svog zemljaka, a brazilski golman je nešto kasnije lako odbranio udarac Baneta Ivanovića, koji se propisno obrukao u toj situaciji.

Pritiskao je Čelsi do kraja, probao je Dijego Košta, ali ostalo je 0:0.

Branislav Ivanović
je odigrao ceo meč i zbog pomenutog promašaja u finišu utakmice  poneo epitet tragičara, Nemanja Matić je proveo 73 minuta u igri kada je Hidink umesto njega uveo Edena Azara.

Everton je čekao na pobedu u Premijer ligi još od kako je savladao Njukasl golom Kleverlija u finišu utakmice na 'Sent Džejms Parku' na 'Boksing dej' i nakon pet utakmica bez trijumfa u rvenstvu četa Roberta Martineza se vratila na pobednički kolosek novom pobedom nad 'Svrakama'.

Aron Lenon
je doveo 'Karamele' u vođstvo na 'Gudisonu' sredinom prvog poluvremena na asistenciju Kleverlija, a pobedu je potvrdio najbolji fudbaler na terenu Ros Barkli dva puta sa 'bele tačke' u samom finišu meča za konačnih 3:0.

Aleksandar Mitrović
je dobio šansu da zaigra od 55. minuta, imao jednu odličnu priliku 15-ak minuta kasnije da poravna rezultat kada je očajno zahvatio volej nakon centrašuta Muse Sisoka.

Njuklas je meč završio sa desetoricom, rezervista Lasceles je dobio crveni karton zbog skrivljenog penala u nadoknadi. Zanmljivo, ovaj defanzivac, koji je ušao u igru umesto povređenog Mbembe u finišu prvog poluvremena, skrivio je obe najstrože kazne u završnici meča.