Čelsijev šampionski preokret!

sreda 29.04.2015.
22:42

Još samo neverovatna teorija deli ''Plavce'' od šampionske titule, posle večerašnjeg preokreta i trijumfa na gostovanju Lesteru! Murinjo i ekipa već mogu da otvaraju šampanjac.

Beta/AP Photo/Rui Vieira

Lider Premijer lige večeras je još više učvrstio i uvećao svoju prednost na vrhu tabele i praktično osigurao šampionsku titulu!

Čelsi je večeras kao gost savladao ekipu Lestera sa 3-1 i na četiri kola pre kraja sezone, ima nedostižnih 13 bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Mančester Siti, a jedno još Arsenal može da se nada nekom neverovatnom čudu u finišu sezone, s obzirom da ima 13 bodova manje i meč manje u odnosu na Čelsi.

Prvo poluvreme večerašnjeg meča, Murinjov tim nije odigrao na šampionskom nivou. Domaćin je još imao i velikih, neočekivanih problema, pošto su u periodu od 19. do 24. minuta zbog povreda morali van igre i Hut i King.

Međutim, i pored toga, Lester je bio nešto konkretniji i u samom finišu prvog poluvremena domaćin je poveo golom Olbrajtona - 1:0.

Da ovaj gol nije obeshrabrio goste iz Londona, potvrdio je tandem Ivanović - Drogba posle samo tri minuta igre u nastavku.

Srpski reprezentativac je centrirao, a Drogba iskoristio stvorenu priliku za izjednačenje na 1-1.

Ređale su se zatim šanse za goste, Vilijan, Fabregas, Kejhil, a bolja igrea 'Plavaca'' je konačno donela željeni rezultat u 79. minutu. Fabregas je izveo korner sa leve strane, najviši u skoku pred golom Lestera bio je Džon Teri i lopta je u mreži - 2:1 za Čelsi.

Ni tu se gosti nisu zaustavili, četiri minuta kasnije nova asistencija Fabregasa, a egzekutor za konačnih 1-3 bio je Ramireš.

Na kraju, nešto što se podrazumeva ove sezone - Bane Ivanović i Nemanja Matić odigrali su svih 90 minuta u ekipi Žozea Murinja.

00:25

Pllavci dali se vraca Zvijer Costa u nedelju?

23:45

zasluzena pobeda Celzija i u nedelju zasluzena titula,samo ne kontam zasto Fabregas nije u idelnom timu PL kada ima vise asistencija nego neke ekipe :D

I am back
23:44

Sampionski!A sad sledece kolo slavimo,pozdrav za sve plavce!

23:15

Celsi ce biti jedini tim u istoriji premijer lige koji ce osvojiti sampionsku titulu, a sezonu zavrsiti u plusu. Dominacija. Samo Bajern i Juventus ce dominantnije osvojiti svoje lige od Celsija, a Mancester siti izgoreo 92 miliona evra, a kazenjeni sa 50 od UEFA, Liverpul u minusu 50 milki, Arsenal 100, a Junajted 150 miliona, kad se uzmu u obzir odlasci i dolasci. SETAMO SE KROZ PREMIJER LIGU.

Michael Carrick
23:34

Kakav bre plus i minus racunas ti covece bozji ?? Pa to se ne racuna od juce. Nabrojavas ko je i koliko potrosio i govoris o nekoj setnji do tituli u sezonu u kojem spletom okolnosti se desilo da celsi nema veliku konkurenciju fakt za to je sto su ocajnoj formi jos od januara ali prolaze na greske rivala koi nemogu da uhfate korak ka prvom mesto.Uostalom obrazlozi kako celsi nije bio ni blizu naslova PL 4 punih sezona a usput trosio MEGALOMANSKIH miliona .... Usput cestitam za osvojenu titulu .

Đorđe Dangubić
15:07

znaš li ti šta znači kad neko kaže za ovu sezonu, neće računat od osnivanja kluba.

whynotzoidberg
13:47

Ako se ne racuna od juce onda svi znamo ko je prvi.

Carina
10:54

Sve britanske novine pisu o tome, ali dobro, ti to ne racunas jer ti ne odgovara. Ako kazem osvojio je titulu u sezoni u kojoj je bio u plusu, naravno da cu gledati samo ovu sezonu, ne razumem sta moze da bude nejasno.

23:49

To gledas samo poslednju godinu. Evo ti koliko je Celsi trosio i prodavao u poslednjih 5 godina, a kolio ostali. U minusu su oko 280 miliona.nhttp://www.transferleague.co.uk/chelsea/english-football-teams/chelsea-transfers

Alexander Stonsky
23:04

U nedelju uzimamo ono sto nam pripada.

23:03

Oh, Fabregas is magic, he wears a magic hat!!

Benz9
23:30

koliko sad ima asistencija ukupno

15:42

17 u ligi. Treba mu jos 3 da se izjednaci sa Henryjem, 4 da obori rekord u Premier Ligi po broju asistencija u jednoj sezoni.

A.Conte
23:02

Jos jedna pobeda i titula! :)

Chelsea-blue machine
22:59

Fenomenalni Fabregas igrač meča..A nije u idealnom timu..Ironija !

A.Shevchenko 7
22:58

Gazenje, dominacija slavice se u nedelju titula! A onda u novoj sezoni sa jos jacom ekipom uspostaviti primat u PL i zaredjati titule. Mourinho the Blue King!

22:56

Pllavci na SB otvaramo Sampanjac

lamps8
22:54

odlicno drugo poluvreme jos jedna fabregasova vrhunska utakmica ovakav celsi iz drugog poluvremena je falio u duelima sa psz-om,ali dobro titula se vec slavi

Mihajlo_NS
22:51

Odlika sampiona je i kad igra lose, da pobedi a to je ove sezone Celsi najbolje radio....zasluzeno sampioni.

NIKE
22:48

Boring, boring Chelsea! Iskreno bi volio da Lester ostane u ligi, i danas su pokazali da su dobar tim, u Nedjelju se vraća Kosta i titula će biti sa onim plavim mašnicama i trakama u rukama Terryja (666 utakmica i 64 gola u ligi), na svakih 10 tekmi postiže po gol, a ne izvodi ni penale, ni faulove, kapiten-lider-legenda. Bojim se da ga nikada nećemo moći zamijeniti.

lamps8
23:31

i ja se bojim ali tako smo se bojali i za lampsa.

15:12

Lamparda niko nije ni zamjenio, ako pratiš utakmice Čelsija vidjećeš da Čelsi nema igrača koji zna da dat gol izvan 16 metara kao Lampard. Rijetki su takvi igrači kao Lampard da postižu toliko golova,čak Inijesta i Xavi imaju 200 golova manje od Lamparda u karijeri.

StormyLBZ
23:49

U pravu si stvarno je Terry legenda u njegovim godinama, mislim da je covek 95% utakmica odigrao u sezoni od kad je Murinjo dosao. Ono sto je Zanneti bio u Interu to je Terry kod vas.

superfrankielamps
22:48

Kakav je samo Drogba napadac!!!Ne moze citav mec da se sastavi sa loptom,a onda odjednom bum..Uprkos godinama,odlicno je odradio ovih nekoliko utakmica i opravdao je sasvim ulogu treceg,a moze se slobodno reci i drugog napadaca Celsija,ipak ce mi biti drago ako ostane jos jednu godinu,nije jos za penziju vidi se..Jos jedna ;)

Roči Salamanka
22:46

BORING,BORING CHELSEA! ONE STEP CLOSER!nSAMPANJAC SE HLADI,OTVARA SE U NEDELJU OKO 5! #KTBFFH#CFC

22:45

Od srca zelim Lesteru da ostanu u ligi,a mogu to da urade!nWe are the champions KTBFFHnsjajan gol Ramiresa,u Drogbi ima jos malo magije nema ga-nema ga pa gol :D A i kapiten je upisao jos jedan gol,dominiraaaaaa